«Rīgas satiksme» daļai pieturvietu maina nosaukumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietām maina nosaukumus. Jau ar septembri "Rīgas satiksme" uzsākusi pieturvietu nosaukumu maiņu tajos gadījumos, kad nepieciešams nosaukumu precizēt vai mainīt atbilstoši pašreiz blakus esošajiem objektiem. Daļa sabiedriskā transporta pasažieru jau vērsušies Rīgas domē ar sūdzībām, jo izmaiņas radījušas apjukumu, bet daļa atzīst, ka jaunie nosaukumi ir labāk saprotami un ļaus Rīgā labāk orientēties pilsētas viesiem.

"Pārsteigums neliels un nedaudz tā nepierasti bija uzreiz. Tā kā tu zini to vietu un tagad tur kaut kāds cits nosaukums ir. Tādā ziņā - jau pierasts bija," saka Rīgas sabiedriskā transporta pasažieris Ronalds. Viņš pamanījis, ka maršrutā, kuru ikdienā mēro, atsevišķām pieturvietām mainīti nosaukumi.

To novērojusi arī māmiņa Elīna: "Pietura "Rigondas gatve" kādreiz bija "Imanta3" un pietura "Tirdzniecības centrs" tagad ir "Sudrabkalniņš". Tāpat arī pietura "Poliklīnika" tagad ir "Anniņmuižas parks"."

"Rīgas satiksme" periodiski nomaina sabiedriskā transporta pieturvietu nosaukumus. Septembrī mainīti vairāki desmiti nosaukumu un oktobrī vēl daži.

"Nosaukumi - tie netiek mainīti vienkārši tāpēc, ka ir kaut kādas iegribas, bet tāpēc, ka ir konkrēti noteiktas - Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija ir apstiprinājusi pieturvietu nosaukumu piešķiršanas vadlīnijas, kurās ir galvenie kritēriji, kā vispār kādas pieturvietas nosaukumu piešķirt, tas ir, izveidot nosaukumus atbilstoši tam, lai būtu tuvāko ielu vai šķērsielu nosaukumi, apdzīvotu vietu nosaukumi vai to vietvārdi. Varētu būt arī nozīmīgu infrastruktūras objektu nosaukumi, zemesgabalu vai ēku numuri, vai ēku nosaukumi," skaidro "Rīgas satiksmes" pārstāvis Viktors Zaķis.

Tādējādi vairākas pieturas ar nosaukumu "Degvielas uzpildes stacija" pārdēvētas citādāk, savukārt pieturvietas ar nosaukumu "Skola" pārsauktas atbilstoši blakus esošās mācību iestādes nosaukumam.

Uzrunāts vienā no pieturvietām, Agris pauž uzskatu, ka pieturu pārsaukšana atbilstoši blakus esošām ēkām un objektiem palīdzētu Rīgā orientēties iebraucējiem: "Kāpēc ne? Ja ir objekts kaut kāds blakus, tas ir normāli. Vismaz zina, uz kurieni brauc. Ielas es dažkārt pat nezinu. Es atceros - padomju laikā bija tā, ka brauc un citreiz nosauc pieturu un arī objektu, kas blakus, kādi atrodas tuvumā. Tas pats Āgenskalns - autobuss brauc garām, ja tur pasaka, ka jākāpj ārā uz Stradiņa slimnīcu, tiem cilvēkiem, kuri no laukiem brauc, tas ir ļoti labi."

Ar pārmaiņām neapmierinātas gan ir Tija un Olga: "Man nepatīk pārmaiņas. Es esmu tāda vecuma cilvēks, esmu pieradusi, un man nekādas pārmaiņas ne ielām, ne pieturvietām, nepatīk." "Jocīgi. Jocīga sajūta bija. Es nezinu. Es domāju, ka tur tai vietai bija atbilstošs nosaukums."

Sūdzības un iedzīvotāju jautājumus saņēmusi arī "Rīgas satiksme", atklāj tās pārstāvis Viktors Zaķis: "Protams, ka cilvēki zvanīja, prasīja, interesējās, jo ieradums ir ieradums. Ja cilvēks visu laiku ir ieradis izkāpt pieturvietā "DUS" un tagad viņš dzird šo pieturvietu ar nosaukumu "Kleistu iela 37", viņam var rasties diskomforta sajūta pirmajā brīdī, bet tā ideja, kāpēc tā ir pārsaukta, ir tāpēc, lai ilgstošā laikā šīs lietas sakārtotu, nevis radītu diskomfortu."

Pieturvietu nosaukumi neesot mainīti kopš 20.gadsimta 90.gadiem, un tagad ir līdz šim vērienīgākās izmaiņas. "Rīgas satiksmes" pārstāvis Viktors Zaķis arī neizslēdz iespēju, ka sakārtošanas darbi varētu turpināties tuvākā nākotnē. Pēdējie maršruti, kurus skārušas izmaiņas, ir 49.autobuss un 3.trolejbuss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti