Krievijā aizturēta vēl viena augsta Aizsardzības ministrijas amatpersona

Krievijā aizturēts Aizsardzības ministrijas Galvenās kadru pārvaldes priekšnieks ģenerālleitnants Jurijs Kuzņecovs un pret viņu ierosināta krimināllieta par kukuļņemšanu, otrdien pavēstīja Krievijas Izmeklēšanas komiteja. 

"Atbilstoši izmeklēšanā iegūtajām ziņām Kuzņecovs no 2021. līdz 2023. gadam laikā, kad viņš bija Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba 8. pārvaldes priekšnieks, no komerciālo struktūru pārstāvjiem par zināmu darbību veikšanu viņu labā saņēma kukuli," teikts paziņojumā.

Par tieši kādām darbībām ir runa, komiteja neatklāj.

Kratīšanas gaitā Kuzņecova faktiskajā un deklarētajā dzīvesvietā atrasti skaidras naudas līdzekļi Krievijas rubļos un ārvalstu valūtā aptuveni 100 miljonu rubļu apjomā (aptuveni miljons eiro), kā arī zelta monētas, kolekcionējami pulksteņi un luksusa priekšmeti, norādīja komiteja.

Tiesa nolēmusi Kuzņecovam noteikt drošības līdzekli apcietinājumu, teikts paziņojumā.

Ģenerālštāba 8. pārvalde, kuru no 2010. līdz 2023. gadam vadīja Kuzņecovs, atbild par valsts noslēpumu sargāšanu Aizsardzības ministrijas sistēmā.

Pēdējā mēneša laikā šī ir jau otra augstas Aizsardzības ministrijas amatpersonas aizturēšana.

23. aprīlī Izmeklēšanas komiteja paziņoja, ka aizdomās par kukuļņemšanu aizturēts aizsardzības ministra vietnieks ģenerālis Timurs Ivanovs. Viņam noteikts drošības līdzeklis apcietinājums.

Bet 12. maijā no aizsardzības ministra amata tika atcelts Sergejs Šoigu. Viņš turpmāk būs Krievijas Drošības padomes sekretārs.

Ārvalstu pētnieki norādīja, ka šīs reformas Aizsardzības ministrijā liecina par Krievijas gatavošanos ilgstošai karadarbībai. Un jebkura stratēģiskā plānošana vai jebkuras stratēģiskās ambīcijas bez attiecīgiem resursiem esot vien halucinācija, sarunā Latvijas Radio šonedēļ norādīja Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošais pētnieks Jānis Bērziņš.

"Tāpēc ir diezgan svarīgi, lai Krievijas militārā industriālā nozare spētu saražot pietiekoši daudz munīcijas un iekārtu, bruņumašīnu, tanku un tā tālāk. Un, ja korupcija ir pārāk augsta, tas nenotiek," viņš teica.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti