Cesvainē veidos infrastruktūru Zemessardzes bataljonam

Valsts piešķirs Madonas novada pašvaldībai 662 672 eiro, lai pašvaldības īpašumā esošo būvi Cesvainē pielāgotu Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 26. kājnieku bataljona vajadzībām.

Otrdien, 14. maijā, Ministru kabinets apstiprināja šo līdzekļu piešķiršanu no Aizsardzības ministrijas budžeta, paziņojumā medijiem informēja ministrija.

Lai Nacionālie bruņotie spēki varētu uzsākt nekustamā īpašuma lietošanu pēc tā pārņemšanas Aizsardzības ministrijas valdījumā, ar piešķirto finansējumu notiks telpu pārplānošana, kā arī ūdensapgādes, kanalizācijas, apkures, ventilācijas, iekšējās elektroapgādes, ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu pārbūve.

Ar lēmuma pieņemšanu, atbilstoši Nacionālo bruņoto spēku militārās infrastruktūras attīstības plāniem, tiek turpināta Zemessardzes bataljonu infrastruktūras pilnveidošana, lai attīstītu militārās spējas, tai skaitā spēju ātri reaģēt, novērst un lokalizēt iespējamo apdraudējumu maksimāli tuvu tā izcelsmes zonai.

Zemessardzes 26. kājnieku bataljona atbildībā ir Madonas un Gulbenes novadi.

Bataljona pamatuzdevums ir attīstīt jaunas un uzlabot esošās bataljona kaujas spējas un iemaņas, lai nodrošinātu tā atbildībā esošās teritorijas aizsardzības uzdevumu izpildi, kā arī nepieciešamības gadījumā nodrošinātu atbalstu valsts, pašvaldību un civilajām institūcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti