Rīgas pilsētas kanālā «Rail Baltica» būvdarbu dēļ iekavēta drazu iztīrīšana

Rīgas pilsētas kanālā "Rail Baltica" būvdarbu dēļ iekavēta drazu iztīrīšana.

Rīgā pilsētas kanālā autoostas un Rīgas Centrāltirgus apvidū novērojams piedrazojums. Par to informēts uzņēmums "Latkraft", kam saskaņā ar līgumu pilsētas kanāls jāiztīra divas reizes mēnesī.

Minētajā rajonā pilsētas kanāls šomēnes vēl nav iztīrīts saistībā ar "Rail Baltica" būvdarbiem, Latvijas Radio paskaidroja Rīgas domes pārstāvis Raimonds Grants.

Rīgas domes pārstāvis Raimonds Grants
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

"Saistībā ar būvdarbiem kanāls divas nedēļas bija slēgts satiksmei, tāpēc augustā tā tīrīšana vēl nav notikusi. Esam sazinājušies ar šo darbu izpildītāju, kas solīja kanālu iztīrīt, kolīdz tas būs atvērts satiksmei. Līgums paredz iespēju pašvaldībai uzdot tīrīt pilsētas kanālu līdz pat piecām reizēm mēnesī."

KONTEKSTS:

"Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka "Rail Baltica" dzelzceļa līnija būs gatava satiksmei 2026. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti