Rīgas pašvaldības policijā pēdējos gados pastāvīgi trūkst ap 100 darbinieku; atalgojums - vismaz divas reizes zemāks nekā kaimiņvalstīs

Rīgas pašvaldības policijā pēdējos gados pastāvīgi trūkst ap 100 darbinieku. Lai situāciju uzlabotu policija aicina palielināt darbinieku atalgojuma piemaksas, kam papildus nepieciešami aptuveni divi miljoni eiro. Jautājums trešdien apspriests atbildīgajā Rīgas domes komitejā.

Salīdzinot pašvaldības policistu atalgojumu starp Baltijas valstīm, piemēram, Tallinas pašvaldības policijas inspektora alga bez piemaksām uz rokas ir ap 1350 eiro mēnesī, Viļņas patruļdienesta policijas darbinieks saņem ap 1300 eiro, savukārt Rīgā inspektora atalgojums bez piemaksām ir ap 500 līdz 600 eiro.

Normatīvi paredz dažāda veida piemaksas augsta riska darba veicējiem. Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs norādīja, ka piemaksas galvaspilsētas policistiem šobrīd ir neadekvātas.

Policijas izstrādātais darba samaksas palielināšanas projekts paredz noteikt piemaksu 25% apmērā no mēnešalgas pamatfunkciju veicējiem un 10% piemaksu galvenajiem inspektoriem un speciālistiem.

Rīgas pašvaldības policijā pēdējos gados pastāvīgi trūkst ap 100 darbinieku
00:00 / 03:48
Lejuplādēt

Piemaksām nepieciešami papildus teju divi miljoni eiro gadā. Kārtības sargi cer, ka nepieciešamo naudu pašvaldība spēs atvēlēt jau nākamā gada budžetā.

Aronovs norādīja, ka, salīdzinot ar Tallinas pašvaldības policiju, kur kārtības sargiem pienākumu skaits mazāks, viņu algas ir divreiz lielākas.

Zemā atalgojuma dēļ pēdējos divus gadus Rīgas pašvaldības policijā ir ap 100 brīvas darba vietas. Aronovs norādīja, ka līdz šim biežāk darbu pameta jaunākie darbinieki, bet pēdējā laikā novērota tendence, ka citas Pierīgas pašvaldības pārvilina policistus, solot aptuveni to pašu atalgojumu, bet par krietni mazāku slodzi kā galvaspilsētā. 

Latvijas apvienotās policistu arodbiedrības pārstāvis un Rīgas pašvaldības policijas darbinieks Mārtiņš Ozols pastāstīja, ka Ulbrokā pašvaldības policijai dienā ir aptuveni pieci izsaukumi, bet Rīgā tie jau mērāmi simtos. "Loģiski, ka cilvēks izvēlas iet strādāt, kur par to pašu samaksu ir mazāk darba," norādīja Ozols. Viņš arī norādīja, ka pašvaldībām nav vienotas politikas piemaksu apjomā. Tādēļ tiekot gatavots projekts, lai visiem noteiktu vienotas piemaksas, kuras maksātu no valsts budžeta.

Policijas darbinieku atalgojumu trešdien apsprieda Rīgas domes Drošības jautājumu komitejā. Deputāti Aronovu izvaicāja par citiem darbinieku motivācijas veidiem, tostarp par darba vietas mikroklimatu, psiholoģisko atbalstu, kā arī komiteja rosināja policiju sagatavot informāciju par veselības un dzīvības apdraudējuma statistiku pašvaldības policijas darba vietā.

Rīgas pašvaldības kārtībnieku atalgojuma jautājumu plānots turpināt skatīt kādā no vasaras komitejas sēdēm. Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītāja Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija) norādīja, ka tas būs viens no prioritārajiem jautājumiem arī sarunās par nākamā gada budžetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt