Policija: Pastiprinātas uzraudzības mēnesī Rīgā novērota ielu noziedzības mazināšanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Valsts policijas (VP) un Rīgas pašvaldības marta akcijas "Marts – Drošākais Rīgas mēnesis" laikā policija novērojusi ielu noziedzības mazināšanos.

ĪSUMĀ:

  • Martā policija Rīgā novērojusi ielu noziedzības mazināšanos.
  • Rīgā martā aizturētas kopumā 82 personas.
  • 49 aizturētās personas iepriekš bijušas izsludinātas meklēšanā.
  • Rīgas pašvaldības policija: ievērojami pieaudzis skolēnu izdarīto pārkāpumu skaits.
  • Visvairāk fiksēto pārkāpumu Rīgā martā bija ceļu satiksmē.

Martā policija novērojusi ielu noziedzības mazināšanos, kas, iespējams, izskaidrojama ar publiski izsludināto informāciju par martā plānoto preventīvo pasākumu kopumu, bet vienlaikus arī policijas darba rezultātiem, atzīmēja VP. 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Staļģevics atzīmēja: "Būtiski, ka jau šobrīd esam sākuši šāda veida preventīvas aktivitātes drošības uzturēšanai un veicināšanai, lai atturētu iedzīvotājus no pārkāpumu izdarīšanas un arī "turētu roku uz pulsa", vēl jo vairāk, kad jau tuvākajā laikā Rīgā sagaidāmi dažāda mēroga pasākumi, kuri pulcēs lielu skaitu interesentu."

Aizturētas 49 iepriekš meklēšanā izsludinātas personas 

Martā VP Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas aizturēja 82 personas, no kurām 49 bija iepriekš izsludinātas meklēšanā un mērķtiecīgi izvairījās no atbildības. 

Tāpat arī fiksēti 72 pārkāpumi narkotisko un psihotropo vielu apritē un izņemti vairāk nekā 350 grami dažādu narkotisko un psihotropo vielu, tādu kā kokaīns, marihuāna, amfetamīns, metamfetamīns, LSD, halucogēnās sēnes un citi. 

Vienlaikus likumsargi par mazāk būtiskiem pārkāpumiem īstenojuši arī preventīva rakstura pārrunas ar vairāk nekā 120 nepilngadīgām personām, vienlaikus teju 70 gadījumos fiksēti nepilngadīgo personu pieļautie tabakas izstrādājumu un elektronisko cigarešu aprites pārkāpumi. 

Tāpat arī VP Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas martā viesojušās 51 izglītības iestādē ar preventīva rakstura lekcijām un pasākumiem, lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par drošības jautājumiem un preventīvi novērstu potenciālus jauniešu likumpārkāpumus.

Rīgas pašvaldības policija: Ievērojami pieaudzis skolēnu izdarīto pārkāpumu skaits

Rīgas pašvaldības policijas darba rezultāti liecina, ka ievērojami pieaudzis skolēnu izdarīto pārkāpumu skaits, kas skaidrojams ne tikai ar aktīvo kārtības sargu darbu, bet arī ar to, ka martā bija skolēnu brīvlaiks, kurā daļa bērnu un jauniešu brīvo laiku izvēlējās pavadīt, lietojot atkarību izraisošas vielas. 

Vienlaikus Rīgas kārtības sargi īpašu uzmanību pievērsa arī veikaliem un izklaides vietām, jo drīz sāksies tūrisma sezona, tādēļ policijai jāpārliecinās, ka izklaides vietās nenotiek pārkāpumi, kas varētu apdraudēt gan pilsētas viesu, gan vietējo atpūtnieku drošību. Proti, konstatēti ar akcīzes preču apriti saistīti pārkāpumi gan bāros, gan arī tirdzniecības vietās, kā arī konstatēti vairāki ielu tirdzniecības gadījumi bez licences.

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs norādīja: "Tas, ka uzsākto administratīvo pārkāpumu procesu skaits no 1255 pārkāpumiem februārī ir dubultojies līdz 2382 pārkāpumiem martā, ir mērķtiecīga darba rezultāts, kas, visticamāk, nebūtu bijis iespējams bez Valsts policijas atbalsta."

Visvairāk fiksēto pārkāpumu – ceļu satiksmē

Ceļu satiksmes jomā kopumā marta mēneša laikā par dažādiem pārkāpumiem VP sākti vairāk nekā 1300 administratīvo pārkāpumu procesi. 

Starp fiksētajiem pārkāpumiem martā Rīgā konstatētas 124 personas, kuras bija sēdušās pie stūres alkohola reibumā. No tām 109 gadījumos sākti kriminālprocesi par braukšanu reibumā vai atteikšanos no medicīniskās pārbaudes, un no šiem autovadītājiem 58 nebija iegūtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības. Tāpat fiksētas 22 personas, kuras vadījušas transportlīdzekli narkotisko vielu iespaidā.

Arī Rīgas pašvaldības policijas darba rezultāti liecina, ka visvairāk pārkāpumu konstatēti tieši ceļu satiksmē. Salīdzinot ar februārī, konstatēts 3 reizes lielāks autovadītāju, kuri brauc pa sabiedriskā transporta joslu, skaits. Proti, ja februārī kopā konstatēti 119 šādi pārkāpēji, tad martā skaits pieaudzis līdz 372 pārkāpumiem. Autovadītāju pārkāpumos dominēja arī stāvēšana apstādījumos un uz ietvēm vai velosipēdu ceļiem, kas skaidrojams ar pavasara iestāšanos, proti, pamazām atsākas velosezona un šī pārkāpumu joma kļūst aktuālāka, un policija negodprātīgiem autovadītājiem pievērš pastiprinātu uzmanību, norādīja VP.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti