Sadaļas Sadaļas

«Rīgas nami»: Operas ēkas fasādes stāvoklis – nepatīkams pārsteigums

Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) ēkas fasādes kritiskais stāvoklis Rīgas pašvaldības uzņēmumam “Rīgas nami” bija nepatīkams pārsteigums, un uzņēmums sola operatīvi rīkoties, lai situāciju novērstu, teikts uzņēmuma paziņojumā medijiem.

Par fasādes avārijas stāvokli uzņēmums uzzināja otrdien, 17.janvārī, iknedēļas operas un “Rīgas nami” pārstāvju sapulcē. Trešdien līdz ar citiem uzņēmums saņēma operas un baleta direktora Zigmāra Liepiņa izsūtītās foto liecības.

Liepiņš sociālajos tīklos trešdien publicēja operas ēkas fasādes bildes, aprakstot, ka “pirms dažām dienām no Latvijas Nacionālās operas ēkas ( "mūsu Baltais nams") sāka krist nost ķieģeļu, apmetuma gabali (nevienam netrāpīja!).”

“Rīgas nami” norāda, ka līdz 17. janvārim no ēkas apsaimniekotāja “Latvijas Nacionālās operas un baleta” nebija saņēmuši informāciju, ka ēkas fasāde atrodas kritiskā situācijā. Situācijā nav cietuši garāmgājēji un LNOB operatīvi norobežojis teritoriju un demontējis bīstamos fasādes elementus.

Pašlaik “Rīgas nami” jau uzsāka darbus, lai pēc iespējas ātrāk izstrādātu fasādes restaurācijas projektu, kas arī ļaus izdarīt secinājumus par nepieciešamajiem darbiem un investīcijām situācijas sakārtošanai.

Ēka un tās fasāde pakļaujas ar kultūras pieminekli saistītajām prasībām, tāpēc nepieciešami pārdomāti risinājumi un attiecīgie saskaņojumi. Līdz ar projekta aprēķiniem, kopā ar nomnieku domāsim par nepieciešamo investīciju piesaisti. Iespējams, LNOB būs jāpārskata saskaņotie investīciju plāni, lai risinātu kritiskākās nepieciešamības, norāda “Rīgas nami”.

Operas ēkas fasādes renovēta 1995. gadā pēc Kultūras ministrijas pasūtījuma un tās uzraudzībā. Vēlāk 1999. gadā ēka nodota Rīgas domes Īpašuma departamenta īpašumā, bet ēkas apsaimniekošanas jautājumus saglabājot LNOB pārziņā. Šobrīd ēkas Aspazijas bulvārī 3 pārvaldīšanu un apsaimniekošanu regulē līgums starp “Latvijas Nacionālā opera un balets” un SIA “Rīgas nami”, kas cita starpā paredz LNOB atbildību par ēkas ekspluatāciju, avārijas situāciju likvidēšanu, investīcijām ikgadējos restaurācijas darbos un “Rīgas nami” kā iznomātāja informēšanu par avārijas situācijām un nepieciešamajiem darbiem.

2016. gadā līgumā pēc LNOB prasībām tika iestrādāti risinājumi ēkas atjaunošanai, SIA “Rīgas nami” apņemoties desmit gadu laikā veikt investīcijas ēkas atjaunošanā aptuveni 1,7 miljonu eiro apjomā. Uzdevumus investīciju ieguldīšanai uzstāda LNOB.

Pašlaik arī notiek aktīvs darbs pie šo investīciju plāna izstrādes, abām pusēm regulāri tiekoties un apspriežot galvenos uzdevumus. Ēkas fasādes renovācija šajās sarunās no LNOB puses līdz šim nav tikusi aktualizēta, norāda “Rīgas nami”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt