Sadaļas Sadaļas

Rīgas mērs Jaunajā gadā novēl neaizmirst mediķu, policistu, sociālo darbinieku varonību

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Attīstībai/Par!"/"Progresīvie") uzrunā Vecgada vakarā aicināja novērtēt un neaizmirst mūslaiku varoņus – mediķus, policistus, sociālos darbiniekus un citus, kas pandēmijas laikā strādā sabiedrības labā. “Viņus jāatbalsta ne tikai tagad, bet arī turpmāk,” uzsvēra Staķis.

Rīgas mērs atzina, ka šis Vecgada vakars nav tāds, kā ierasts – to aizvadīs bez grandiozām svinībām Daugavas krastmalā un salūta, bez pulcēšanās kopā ar savu dzimtu vai draugiem.

“Šis ir bijis grūts gads, tas mums arī ir zināms. Tāpēc Vecgada vakarā vēlos pievērsties tam, ko šis gads mums ir iemācījis,” norādīja Staķis.

Mērs skaidroja, ka viņam pašam šis gads iemācījis, cik ļoti cilvēki ir viens ar otru saistīti.

“Līdz ar to arī esam viens par otru atbildīgi. Uzvelkot masku vai nomazgājot rokas mēs, iespējams, izglābjam dzīvību kādam savam līdzcilvēkam. Padomājiet par to. Katru reizi pirms maskas uzlikšanas vai roku nomazgāšanas mēs varam sev pateikt: “Es, iespējams, tieši tagad izglābju kādu dzīvību. Kāda cita cilvēka dzīvību.”,” sacīja Staķis, turpinot:

“Vai tā nav iedvesmojoša atziņa? Kad sev pasaka šos vārdus, uzreiz kļūst vieglāk ievērot noteiktās prasības, lai kā arī tās apgrūtinātu mūsu ikdienu.

Jā, daudziem tās nav tikai ikdienas neērtības – mākslinieki, mūziķi, nodarbību vadītāji, frizieri, mazie uzņēmēji un daudzi citi pašlaik nevar pelnīt iztiku un veltīties savam aicinājumam. Viņi pašlaik iztur grūtības visu pārējo labā, iedzīvotāju veselības labā, par ko ir pelnījuši milzīgu pateicību un izpratni.”

Mērs arī uzsvēra, ka tieši tagad, gada izskaņā redzama gaisma tuneļa galā:

“Mēs redzam, ka tūlīt būs vakcīnas. Tās nebūs obligātas, bet kad man būs tāda iespēja, es vakcinēšos – kaut tiešraidē, kā daudzi to jau paspējuši izdarīt.”

Staķis atzīmēja, ka šogad esam arī izpratuši to cik svarīgu darbu dara māsas, ārsti un citi medicīnas darbinieki, sociālie darbinieki, policisti, skolotāji un pedagogu palīgi.

“Jaunajā gadā novēlu neaizmirst, ko visi šie cilvēki ir mūsu labā darījuši un turpina darīt. Un novērtēt viņus. Novēlu novērtēt visus tos, kuri pašlaik nevar strādāt attālināti. Par spīti infekcijas riskam, viņi katru dienu nepaguruši strādā, lai darbinātu mūsu pilsētas ikdienas dzīvi – tie ir sabiedriskā transporta vadītāji, veikalu kasieri, sētnieki un daudzi citi,” norādīja mērs.

Grūtus laikus var pārlaist divos veidos, sprieda Staķis, skaidrojot, ka pirmais ir norobežošanās un savu vajadzību likšana augstāk par visu pārējo, bet otrs ir savstarpēja solidaritāte un sadarbošanās.

“Novēlu izvēlēties otro. Nepulcējoties kopā lielās Jaungada atzīmēšanas svinībās, mēs viens ar otru sadarbojamies ar mērķi pasargāt mūsu sirmgalvjus, invalīdus un citus neaizsargātākos sabiedrības locekļus,” sacīja Staķis. “Par to aizdomājoties, uzreiz kļūst vieglāk nepulcēties. "Katrs, kurš izglābj vienu dzīvību, izglābj visu pasauli,” – tā vēstī teiciens rakstos no seniem laikiem. Tā ir liela atbildība. Pēc 10 gadiem globālā pandēmija jau būs pagātne, bet tas būs arī laiks, kad mēs katrs sev varēsim pajautāt: “Ko es toreiz darīju, lai šī slimība netiktu pāri manu vecvecāku, kaimiņu, līdzcilvēku slieksnim?”

Mēs tagad varam dzīvot tā, lai pēc 10 gadiem mēs katrs sev šo jautājumu varētu uzdot, izjūtot lepnumu un gandarījumu par savu rīcību.”

Mērs kā šī gada mācību novēlēja saglabāt atziņu, ka ikkatra ikdienas rīcība atstāj iespaidu uz sabiedrību kopumā. “Tā mēs varēsim veidot taisnīgāku un labāku pilsētu, kā arī stiprāku valsti,” norādīja Staķis.

Viņš uzsvēra: “Tas nenozīmē tikai cīņu pret vīrusu. Tas nozīmē arī iesaisti savas apkaimes un pilsētas uzlabošanā; tas nozīmē nepalikšanu vienaldzīgam, ja redzat, ko var mainīt uz labu. Tikko mūsu aicinājumam iesaistīties pilsētas dzīvē, ir atsaukušās 44 nevalstiskās organizācijas. Tas dod ticību tam, ka mēs vēlamies un varam līdzdarboties un sadarboties, lai panāktu pozitīvas pārmaiņas vietā, kur dzīvojam.”

“Lai gan tagad esam piesaistīti savai dzīvesvietai, mēs varam skatīties plašāk un iedvesmoties no cilvēkiem, kuri šogad ir iestājušies par universālām vērtībām. Kaut vai uz kaimiņu baltkrievu pūlēm izcīnīt to, ko paši ieguvām jau pirms trim desmitgadēm – tiesības dzīvot brīvā, demokrātiskā valstī, par kuras nākotni varam lemt mēs paši,” uzrunas noslēgumā atzīmēja Staķis.

“Novēlu vienmēr atcerēties par visiem, kuri šogad ir nesavtīgi strādājuši mūsu labā un iedvesmoties no viņiem.

Atcerēties, ka ikkatra mūsu rīcība, lai cik maza spēj uzlabot pasauli kopumā. Un visbeidzot novēlu veselību, veselību un vēlreiz veselību! Laimīgu Jauno, 2021. gadu!”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt