Panorāma

Nevienojas par cenu īpašumam traģēdijas vietā

Panorāma

13. Saeima sanāk uz pirmo sēdi

A. Krasnogolova kandidatūru virza nākamajam termiņam

Rīgas bāriņtiesas vadību domē virza pārvēlēšanai uz nākamo termiņu

Otrdien, 6.novembrī, kad daudzi Rīgas domes opozicionāri, kas ievēlēti Saeimā, devās uz pirmo parlamenta sēdi, pēc vairāku mēnešu pārtraukuma domnieki komitejā lēma par Rīgas bāriņtiesas vadības virzīšanu pārvēlēšanai. Daudzi deputāti neapmierināti ar steigu – aicinājums uz komitejas sēdi izsūtīts pirmdien īsi pirms darba dienas beigām.

Rīgas bāriņtiesas vadības pilnvaras beigsies pēc viena mēneša. Pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem Rīgas domes komiteja ar trešo piegājienu apstiprināja Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja un viņa vietnieces kandidatūras nākamam termiņam.

Rīgas bāriņtiesa ir lielākā Latvijā, un tai būtu jābūt paraugam citām bāriņtiesām. Bāriņtiesas vadītāja Aivara Krasnogolova un viņa vietnieces Ineses Ērgles pārvēlēšana kavējās kopš vasaras. Sākotnēji domes komiteja neievēroja visas likumā atrunātās prasības bāriņtiesas vadības pārvēlēšanai, bet vēlāk kritisku viedokli par iestādes darbu izteica Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, kas pārrauga bāriņtiesu darbu.

Atsevišķi deputāti nu apšaubīja inspekcijas atzinumu un raksturoja Krasnogolovu kā augtas klases profesionāli un goda vīru. “Es personīgi neredzu citus kandidātus, kuri varētu pretendēt uz šo amatu gan pieredzes ziņā, gan zināšanu ziņā, gan vienkārši tīri cilvēcisku īpašību dēļ,” sacīja deputāte Regīna Ločmele-Luņova (“Saskaņa”).

“Es noteikti balsošu par Aivara kandidatūru un vēl lūgšu viņu neapvainoties un neaiziet,” pauda Rīgas domes deputāte Irina Vinnika (“Gods kalpot Rīgai”).

Cits viedoklis valdīja domes opozicionāru vidū. Viņi iepriekš pieprasīja uz sēdi aicināt bērnu tiesību inspekcijas pārstāvi, taču tas netika darīts. Daudzi deputāti jau vasarā cēla iebildes, ka uz šo nozīmīgo amatu dome nerīko konkursu, kas uz brīdi pat sašūpoja komitejas vadītājas krēslu. Iepriekšējā sēdē augusta beigās līdz balsošanai tautas kalpi nemaz nenonāca garo runu un nesaskaņu dēļ.

Tieši otrdien, 6.novembrī, vairāki opozicionāri devušies uzsākt darbu Saeimā, līdz ar to sēdē komiteja bija nepilnā sastāvā. “Es ļoti kritiski vērtēju to, ka mēs šo sēdi turpinām tikai šodien. Pie tam tā tika izziņota vakardien vēlā pēcpusdienā. Turklāt ir arī nekorekti, ka šīs sēdes turpinājums ir ticis tik ļoti novilcināts, ka mūsu kolēģes Evita Zālīte-Grosa un Linda Ozola sakarā ar to, ka Saeimā ir deputāta mandāta apstiprināšana, nevarēja ierasties šorīt uz šo sēdi,” pauda Rīgas domes deputāts Jurģis Klotiņš (Nacionālā apvienība).

Vai šī diena izvēlēta nejauši vai apzināti? Šādus jautājumus gan pašam Krasnogolovam, gan komitejas priekšsēdei uzdeva ne viens vien deputāts. “Ilgstoši šis pārtraukums bija tāpēc, ka slimoja vispirms Aivars un pēc tam Inese Ērgle. Kad viņi iznāca [darbā] no slimības lapas, tā es uzreiz liku sēdi,” skaidroja Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa (“Saskaņa”).

Pats Krasnogolovs runāt ar LTV piekrīt negribīgi un savās atbildēs ir lakonisks: “Šobrīd es saņēmu deputātu uzticību man, ka es varu un spēju turpināt šo darbu.”

Bāriņtiesu Aivars Krasnogolovs vada kopš 2008.gada. Dome par viņa pārvēlēšanu varētu balsot 19.novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt