Rīgā nojauc bijušo «spaisu» kiosku

Ceturtdien Purvciemā nojauca bijušo „spaisa” kiosku. Tā bija viena no pirmajām un aktīvākajām apreibinošo vielu tirgotavām. Pašvaldība plāno likvidēt arī citas līdzīgas būves.  Kopumā „spaisa” tirdzniecība ir samazinājusies un nogājusi pagrīdē, līdz ar to izstrādājums ir dārgāks un tiek pārdots citos veidos. 

Rīgā, Augusta Deglava ielā, ar ekskavatoru nojauca agrāko „spaisa” tirgotavu.  Tas bija gaiša koka kiosks ar metāla jumtu. Pagaidu būve bija bez saimnieka un  atradās uz pašvaldības zemes. Tās lietošanas termiņu nepagarināja jau pagājušajā gadā. Šobrīd ir atrasts juridisks pamats un ēku nojauca, stāsta Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

 „Kioskam beidzas ekspluatācijas termiņš un to pēc visiem nosacījumiem vajadzētu nojaukt. Rīgai ir tādas prasības - pieci gadi un var pagarināt pagaidu īslaicīgas būves ekspluatāciju uz vēl pieciem gadiem. Ņemot vērā to, ka šeit tirgojās ar vieglajām narkotikām, un to, ka beidzas termiņš, mēs paši nojaucam šo būvi,” skaidro Burovs.

Pavasarī Rīgas mērs Nils Ušakovs uzklausīja Purvciema iedzīvotāju sūdzības par narkotisko vielu tirdzniecību šajā vietā. Ušakovs atklāj, ka pašvaldība plāno nojaukt vēl piecas līdzīgas būves.

„Šo konkrēto būvi mēs uzskatām par patvaļīgi uzbūvētu objektu, un šajā situācijā mēs to pilnībā jaucam nost. Kopumā, ja nemaldos, mums ir līdz pieciem tādiem objektiem. Tieši tāda tipa objektus visaktīvāk izmantoja tirgotāji. Šeit tirgoja netikai „spaisu” , bet arī „kandžu” - nelegālu alkoholu. Protams, šeit labākais variants ir to nojaukt un, ticiet man, visu šo apkārtējo māju iedzīvotāji par to pateiks paldies. Nekas labs tur nav bijis un arī nav paredzēts, ka varētu būt,” klāsta pilsētas mērs.

Biedrības „Stop Drugs” valdes loceklis Sandris Bergmanis ar apmēram 20 domubiedriem klātienē atbalstoši vēroja, kā indes tirgotava pārtop gruvešu kaudzē. Bergmanis stāsta, ka šis kiosks bija viena no pirmajām tirdzniecības vietām un pirms kriminalizēšanas ļoti aktīvi tirgoja sintētiskos kanabinoīdus.

 „Lai izslēgtu jebkura veida tirdzniecību šeit un jebkādas nelikumīgas darbības, mēs iniciējām šo nojaukšanu - lai nebūtu. Šis nav vienīgais kiosks, kuru mēs gribam nojaukt. Vēl ir šādi kioski nelikumīgi, tieši kur notika šī „spaisa” tirdzniecība. Šis ir pirmais un šis bija visbīstamākais savā laikā, ” atzīst Bergmanis.

Kopš stājušies spēkā grozījumi likumā, pašvaldības policija nojaukto kiosku apsekoja 12 reizes un izņēma vairāk nekā 200 iepakojumus nezināmas izcelsmes augu maisījuma. Kopumā „spaisa” tirdzniecība ir samazinājusies un nogājusi pagrīdē, līdz ar to izstrādājums ir dārgāks un tiek pārdots citos veidos, turpina Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass.

„Mūsu rīcībā ir informācija, ka notiek tirdzniecība ar interneta starpniecību. Te izplatītas šīs vielas ar telefonsakaru starpniecību draugiem, paziņām, paziņu paziņām ar ieteikumiem. Līdzīgā veidā kā nelegālās narkotikas,” stāsta policijas priekšnieks.

Viņš uzsver, ka atklāta tirdzniecība praktiski nenotiek. Pašvaldības policijai ir izveidota speciāla nodaļa, kas sadarbībā ar citām nodaļām cīnās ar „spaisa” tirdzniecību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt