Rīgā grasās slēgt divas skolas, bet apvienot – astoņas

Rīgā plānots slēgt divas skolas, apvienot astoņas izglītības iestādes, bet par vēl divu skolu nākotni paredzēts lemt pēc gada, informē Rīgas domē. 

Rīgas domes Izglītības iestāžu tīkla optimizācijas komisijas sēdē trešdien, 13. februārī, nolemts pilnveidot un optimizēt Rīgas izglītības iestāžu tīklu, lai "nodrošinātu kvalitatīvas pamatizglītības pieejamību galvaspilsētas apkaimēs, attīstītu skolu mācību vides modernizēšanu, veicinātu izglītības kvalitātes paaugstināšanu vidusskolās, kā arī vienlaikus risinātu pirmsskolas izglītības pieejamību apkaimēs".

Par izglītības iestāžu reorganizāciju vēl jālemj Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā, bet galīgo lēmumu pieņems Rīgas domes sēdē.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mācība plāna īstenošanu un konkurētspējīgu pedagogu darba samaksu, skolas ar nelielu skolēnu skaitu un klašu piepildījumu plānots slēgt, nododot to mācību programmu realizēšanu citās skolās.

Tādējādi Rīgas 7. pamatskolas izglītības programmas īstenošanu nodotu Rīgas 31. vidusskolai, savukārt Rīgas 29. vidusskolas izglītības programmas īstenošanu pārņemtu Rīgas 46. vidusskola.

Juglas apkaimē Rīgas Ezerkrastu pamatskolu, kas atrodas Malienas ielā 89, plānots apvienot ar Rīgas Juglas vidusskolu, kas atrodas Kvēles ielā 64. Mācību process notiktu abu skolu ēkās.

Ziepniekkalnā iecerēts izveidot jaunu Ziepniekkalna vidusskolu, apvienojot Ziepniekkalna sākumskolu, kas atrodas Īslīces ielā 4, ar Rīgas 94. vidusskolu, kas atrodas Ozolciema ielā 26. Mācības tiktu turpinātas abās ēkās.

Purvciemā Rīgas 60. vidusskolu plānots apvienot ar Rīgas Klasisko ģimnāziju, kas atrodas Purvciema ielā 38. Arī šī skola mācību procesu turpinātu divās ēkās.

Plānots apvienot arī bērnu un jaunatnes sporta skolu "Rīdzene" ar Rīgas 3. bērnu un jaunatnes sporta skolu, saglabājot līdzšinējās nodarbību norises vietas.

Čiekurkalnā, izvērtējot Rīgas 37. vidusskolas un Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas resursus, secināts, ka abās skolās ir optimāls skolēnu skaits, lai apkaimē tiktu veidota viena, spēcīga, moderna pamatskola.

Šobrīd plānots abās izglītības iestādēs skolēniem ļaut pabeigt mācības vidusskolas klasēs. Jautājums par apkaimes pamatskolas izveidi atkārtoti tiks skatīts pēc gada, norāda Rīgas pašvaldībā.

Tāpat paredzēts Rīgas 5. internātpamatskolai – attīstības centram pievienot Rīgas Sanatorijas internātpamatskolu. Mācības process notiktu Brīvības gatvē 384a, bet atbrīvotajā ēkā Stokholmas ielā 24 no 2019. gada 1. septembra tiktu atvērtas pirmsskolas izglītības grupas.

Lai nodrošinātu plašākas iespējas interešu izglītības programmu realizācijai, iecerēts pilnveidot arī bērnu un jauniešu interešu centrus (BJC). Tā, piemēram, tiktu apvienoti BJC "Altona", "Kurzeme" un "Zolitūde", BJC "Mīlgrāvis" plānots apvienot  ar BJC "Laimīte", savukārt BJC "Bolderāja" apvienot ar Rīgas 19. vidusskolu, bet Bērnu un jauniešu vides izglītības centru “Rīgas Dabaszinību skola” apvienos ar Rīgas Jauno tehniķu centru. Nodarbības tiktu turpinātas līdzšinējās telpās.

KONTEKSTS:

Poruka vidusskolas vadība un bērnu vecāki iepriekš pauda bažas par Rīgas domes plānu slēgt Rīgas Jāņa Poruka vidusskolu, kas ir vienīgā latviešu vidusskola Čiekurkalna apkaimē. Saskaņā ar optimizācijas plānu Poruka vidusskolas bērni pārvāktos uz netālu esošo mazākumtautību skolu – Rīgas 37. vidusskolu un tiktu izveidota divplūsmu pamatskola, kur mācītos gan latviešu, gan mazākumtautību bērni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt