Rīgas dome plāno slēgt vienīgo latviešu vidusskolu Čiekurkalnā

Rīgas dome atgriezusies pie plāna slēgt Rīgas Jāņa Poruka vidusskolu, kas ir vienīgā latviešu vidusskola Čiekurkalna apkaimē. Saskaņā ar optimizācijas plānu Poruka vidusskolas bērni pārvāktos uz netālu esošo mazākumtautību skolu – Rīgas 37. vidusskolu un tiktu izveidota divplūsmu pamatskola, kur mācītos gan latviešu, gan mazākumtautību bērni. Par šādu soli bažīga gan ir Poruka vidusskolas vadība un bērnu vecāki.

Rīgas domes plāno slēgt vienīgo latviešu vidusskolu ČiekurkalnāRūdolfs Krieviņš

  Rīgas Jāņa Poruka vidusskola reorganizējamo skolu sarakstā parādījās jau pirms pieciem gadiem. Toreiz dome tomēr deva iespēju vidusskolai uzlabot savus rādītājus, un tā turpināja strādāt. Skolas direktore Žanete Tauriņa uzskata, ka skola attīstās arī šobrīd, skolēnu skaits ir lielāks nekā pirms četriem gadiem. Tomēr šogad atkal atgriezušās bažas, ka varētu notikt skolas apvienošana ar netālu esošo mazākumtautību – Rīgas 37. – vidusskolu.

  „Te ir jautājums arī par telpu pamešanu un aiziešanu uz 37. vidusskolas telpām. Tur ir daļēja renovācija veikta. Bet, ja tur šobrīd atrodas vēl bērnudārzs, mēs tur šobrīd nevaram ieiet, jo mums tur vienkārši nepietiek vietas arī kā pamatskolai,” stāsta Tauriņa.

  Poruka vidusskolas direktore arī uzskata – ja tomēr par apvienošanu lemj, pareizāk būtu visiem mācīties viņu skolas – Poruka vidusskolas – telpās. „Mēs jau esam stabila, mēs esam sevi pierādījuši, mēs attīstāmies. Dažus gadus ir bijuši 400 skolēni, šobrīd 353,” stāsta Tauriņa.

  Tauriņa gan atzīst, ka nespēj izpildīt šā brīža Ministru kabineta noteikumus, ka vidusskolā jābūt divām paralēlām klasēm. Viņa gan saka – šāda situācija ir arī citās Rīgas mikrorajonu skolās. Lai piesaistītu skolēnus, var apgūt arī vairākus izglītības virzienus, piemēram, policijas darbu. Arī par tiem, ja skolas apvienos, direktore ir neziņā.

  „Tā doma ir veidot pamatskolu, bet ļaut pabeigt mācīties šiem skolēniem, kas ir iesākuši. Kaut gan mēs uzskatām, ka mums ir ļoti laba karjeras izglītība, mums ir vairāki virzieni vidusskolā, un tos mēs ļoti labi attīstām. Ļoti labas atsauksmes ir arī gan no Policijas koledžas, gan arī Valsts policijas,” stāsta Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas direktore.

  Pret skolas pārveidi iestājās arī skolēnu vecāki. Rīgas Poruka vidusskolas vecāku padomes locekle Daina Baltace stāsta, ka viņas meita tur mācās, jo ir iespēja padziļināti apgūt latviešu valodu. Viņa gan saka – vecākiem šķiet, ka skolu neplāno reorganizēt, lai rūpētos par izglītības kvalitāti.

  „Bet ir pamatotas aizdomas uz to, ka ir interese par šīm Jāņa Poruka vidusskolas telpām,” saka Baltace.

  Šādas pašas bažas bija arī pirms četriem gadiem, kad skolu arī plānoja slēgt. Toreiz gan Rīgas dome to noliedza. Vecāki gan uzskata, ka jau iepriekšējais plāns skolas apvienot aizmirsts netika. „Vienīgais trumpis, ko viņi uzskata, ka ir šī piebūve ar milzīgu sporta halli, kā mūsu skolai nav, lai gan mēs bijām pirmie, kas lūdza šī sporta kompleksa izveidošanu, bet mums naudiņu neiedeva, iedeva 37. vidusskolai. Tā kā tas arī izskatās ļoti mērķtiecīgi, ka šīs naudas vairāk tika virzītas uz 37. skolu, nevis mūsu,” uzskata Baltace.

  Savukārt Rīgas dome otrdien, 12.februārī, nebija gatava stāstīt par plāniem veikt reorganizāciju. Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Eižēnija Aldermane Latvijas Radio norādīja, ka komentārus gatava sniegt tikai pēc šodien paredzētās optimizācijas sēdes. Komentārus sniegt atturējās arī izglītības departaments.

  Trešdien, 13.februārī, domnieki palika pie ieceres reorganizēt šo skolu. Rīgas domes vicemērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) rāda skaitļus: „Poruka skolā, kas atrodas Gaujas ielā ir 241 skolēns, 37. skola – 159 skolēni. Tie skolēnu skaiti ir graujoši. Vēl Poruka skolas centralizēto eksāmenu rezultāti. Nu, paskatāmies. Matemātika – 14,17%.”

  Tādēļ Rīgas domē uzskata, ka skaitļi vien liecina par izmaiņu nepieciešamību.

  Burovs gan saka – šobrīd vēl notiks diskusijas, kā un kad tieši reorganizācija šajās skolās varētu notikt: „Pašlaik apvienošanas nenotiek tāpēc, ka apkārt ir daudz un dažādās emocijas. Tāpēc šobrīd visiem vajadzētu nomierināties, un tad mēs sākam runāt, kad reāli notiek tā apvienošana, tāpēc, ka vēl ir vidusskolas klases Poruka skolā.”

  Skolu apvienošana pēc šā brīža plāna varētu notikt nākamgad. Joprojām gan notiek diskusijas, vai Poruka vidusskolā šogad atvērs jaunu 10. klasi.

  8 komentāri
  Zane Līvmane
  Izklausās pēc Ušakova atriebības..
  Sabīna Akvamarīna
  Kāds būs par attiecīgu samaksu iekārojis šo vietu. Kāpēc Izglītības ministrija neko nedara šajā jautājumā ? Kaut kur sociālajos tīklos lasīju par ieceri projektēt Mežaparkā vidusskolu. Jauki, vai ne ?
  Anonīms lietotājs 34058
  Un kas ar mazo Mežaparka skolu, kura skaitās zem Poruka skolas?
  Anonīms lietotājs 16990
  Man jau liekas, ka vidusskolu RĪgā ir par daudz, gan latviešu, gan krievu, un pat pamatskolas visas nav piepildītas. Kad cēla šīs mikrorajonu skolas (ne Čiekurkalnā, bet jaunajos rajonos), tad 1., 2,. 3.; 5. vidusskolā (ģimnāzijās tagad) vidusskolas posmā bija 2 paralēlklases, tagad ir 5 - 7. Tur tad arī šie mikrorajonu bērni aiziet, plus vēl iedzīvotāju skaita samazinājums. Es daļēji esmu pret lauku skolu slēgšanu, ja tā skola atrodas 30 km attālumā no pilsētas un ir tikai skolas buss 2x dienā, bet Rīgā uz katra stūra skolu nevajag. Atbrīvosies administrāciju izmaksas, būs nauda skolotāju algām.
  Anonīms lietotājs 22483
  Šajā konkrētajā gadījumā jau nu ir nepamatoti sacelta ažiotāža. Poruka vsk. tiešām jau gadu desmitiem ir slikta slava, slikts, zems līmenis, tā atrodas vietā, kur nav daudz iedzīvotāju (pie kapiem, tas tikai nosacīti ir Čiekurkalns, pati Čiekurkalna mala), tāpēc arī tur ir maz skolēnu. Nepilnu 3 km tālāk ir 45 vsk. Arī Teikas vsk. nav tālu. Pamatā Čiekurkalna bērni iet uz Teikas vsk. vai 45. vsk. Ir kas vecākajās klasēs braukā uz Juglu. Ir, kas uz centra skolām. Nu, nav tā Poruka skola Čiekurkalna izglītības sirds, kas nu beigs pukstēt. Un nekad nav bijusi. Skolu skaitam Rīgā ir jāatbilst demogrāfiskajai realitātei.
  Anonīms lietotājs 18959
  Ja jau slēdz, tad lai slēdz un apvieno arī pārējās pustukšās skolas Rīgā. Tagad ir sajūta, ka notiek vēršanās pret šo konkrēto skolu.
  Fju Timtovskis
  Latvieši izbraukuši? Čiekurkalnā tikai krievi vien palikuši?
  Марат Лебедев
  Droši brauciet pie mums, būsiet pie mums viens latvietis :)
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti