Rīdzinieki un pilsētas viesi gandarīti par svētku pasākumiem un skaisto laiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgas svētku otrajā dienā rīdzinieki un pilsētas viesi sestdien varēs klausīties lielkoncertu "Labvakar, Rīga! Labvakar, Latvija!", vērot svētku uguņošanu, kā arī visas dienas garumā baudīt mūziķu un cirka mākslinieku priekšnesumus. Rīgas dome uzsver, ka par godu Latvijas simtgadei svētku programma ir īpaši bagātīga, turklāt virkne pasākumu ir arī pilsētas apkaimēs.

Centrālā svētku vieta Vecrīgā sestdien ir Daugavas krastmala, kas veidota kā lidosta, ļaujot svētku apmeklētājiem ielūkoties Starptautiskās lidostas "Rīga" ikdienā un vērot lidostas tehnikas parādi. 

Savukārt Jēkaba laukumā netālu no Saeimas kā tradicionāla Rīgas svētku daļa risinās Latgales diena. Rīta pusē apmeklētāju gan bija mazāk, toties amatnieki un mājražotāji bija gatavi rādīt svētkiem sarūpēto, piedāvā degustēt un tirgoties. Darbojas gan podnieki, gan savus darinājumus piedāvā ādas apstrādes meistari, kā arī notiek pašdarināta vīna un šmakovkas tirgošana. Svētku apmeklētāji atrod sev ko noderīgu un arī iepērkas. 

Rīgas svētku pasākumi
00:00 / 04:09
Lejuplādēt

Tikmēr Esplanādē Rīgas svētkos satikās Latvijas novadi no Sēlijas, Vidzemes un Kurzemes. Apmeklētājus priecēja pašdarbības kolektīvi, bet novadu daudzveidību izrādīja mājražotāji. 

Rīgas dome apgalvo, ka šajos svētkos par bērniem un ģimenēm piedomāts īpaši. Vairākās vietās bija mazākajiem domāti koncerti, varēja vērot cirka priekšnesumus un piedalīties radošajās darbnīcās. Bērniem durvis svētkos vēris arī Rīgas doms, kura dekāns Elijs Godiņš Latvijas Radio pastāstīja, ka bērniem piedāvāta iespēja iepazīt seno domu dažādās aktivitātēs un aktīvās nodarbēs.

Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa devās uz amatnieku tirdziņiem, kanāla regati, Spilves lidlauku un citām norises vietām, kuros varēja sastapt gan rīdziniekus, gan pilsētas viesus, kuri stāstīja, ka ir gandarīti par svētku pasākumiem."Pagaidām koncertu baudām. Izjūtam svētku atmosfēru. Ir jūtams, ka ielās ir vairāk cilvēku, bet, tā kā šī nav vienīgā vieta Rīgā, tad jādomā, ka no vienas vietas uz otru atnāks vēl cilvēki," stāstīja sastaptā biškope Marija no Neretas.

"Mēs knapi ienācām. Ir skaisti. Var redzēt, ka ir organizēts un padomāts par visu, jā. Jauki. Pie tam vēl laiks ir iepriecinošs. Tā kā viss ir skaisti, jā," par svētkiem stāsta rīdzinieki Ēriks un Karīna.

Tikmēr pilsētas kanālā sestdien norisinājās regate jeb sacensības. Tās raudzīties bija atbraukusi arī latviešu skolēnu grupa no Amerikas Savienotajām Valstīm.

"Baigi interesanti. Es piedzimu Rīgā, ir baigi interesanti būt atpakaļ Latvijā un redzēt visus radus, draugus," stāstīja Elizabete no Ņūdžersijas. Savukārt Imants no Vašingtonas sajūsminājās gan par mūziku, gan ēdienu, gan atmosfēru.

Arī ārpus pilsētas centra visas dienas garumā notika pasākumi visām gaumēm. Spilves lidlaukā organizētais avio šovs pulcēja ģimenes ar bērniem. Un mazie skatītāji ar īpašu aizrautību sekoja lidmašīnu pilotu izpildītiem trikiem debesīs.

11.novembra krastmalā vakarā norisināsies tradicionālais koncerts ar svētku uguņošanu plkst.23 tā izskaņā.

Svētku rīkotāju pārstāve Indra Vilde uzsvēra, ka dažādi pasākumi ir arī nostāk no pilsētas centra apkaimēs. Ziemeļblāzmā - zaļumballe un koncerti, kā arī skatuve uzbūvēta uz Māra dīķa Pārdaugavā.

Jau ierasti pilsētas svētkiem sabiedriskais transports un automašīnu stāvvietas Rīgā sestdien un svētdien ir bezmaksas. Svinības notiek valsts simtgades un Rīgas Latviešu biedrības 150. gadadienas zīmē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti