Pirmie elektroskrejriteņu novietošanas ierobežojumi būs no maija Vecrīgā

Elektroskrejriteņus Rīgas centrā drīkstēs novietot tikai speciāli ierīkotās vietās. Savukārt pārvietoties ar tiem pilsētas vēsturiskajā centrā drīkstēs ar ātrumu līdz 20 kilometriem stundā. Šādu regulējumu pilsētā dome pieņēma trešdien, 27. martā.

Jaunie noteikumi attiecībā uz elektroskrejriteņiem galvaspilsētā būs spēkā no 1. maija, un tie attieksies uz nomas elektroskrejriteņiem. Vecrīgā šos braucamrīkus drīkstēs novietot tikai speciāli izveidotās vietās.

Tātad no maija Vecrīgā būs liegts atstāt nomas skrejriteņus, kur pagadās.

Savukārt no jūnija šo zonu pašvaldība paplašinās līdz Elizabetes ielai, un pakāpeniski to ieviesīs visā Rīgas vēsturiskā centra teritorijā.

"Plāns ir no 1. maija atļaut caurbraukt Vecrīgai, atļaut šos mobilitātes rīkus novietot tam speciāli paredzētās vietās. Savukārt citās vietās – novietošanu aizliegt. Saistībā ar to, ka Vecrīga tomēr ir tūrisma zona, šauras ietves, brauktuves un daudz gadījumu, sūdzību, ka šie novietotie mobilitātes rīki tiešām traucē gan pārvietoties, gan satiksmei. Nākamais posms mums ir paredzēts no Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra līdz Elizabetes ielai, iekļaujot posmu no Valdemāra ielas līdz Satekles ielai. Tad, vēl uz priekšu skatoties, kā perspektīva [elektroskrejriteņu aizliegumu novietot ārpus speciālām zonām attiecināt] no Elizabetes ielas līdz Stabu ielai," pastāstīja RD Ārelpas un mobilitātes departamenta pārstāvis Andrejs Urtāns.

RD Ārelpas un mobilitātes departamenta pārstāvis Andrejs Urtāns
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Tagad Rīgā ir 40 zonas, kur elektroskrejriteņus ieteicams novietot. To skaitu plāno palielināt. Vecrīgā indikatīvi var būt no 50 līdz 70 vietu, sacīja Urtāns.

Jaunie noteikumi paredz, ka ātruma ierobežojuma zonā Rīgas vēsturiskajā centrā koplietošanas transportlīdzekļa ātrums nedrīkstēs pārsniegt 20 km stundā. Patlaban tie ir 25 kilometri stundā, parkos 15 km/h. Parkos ierobežojums 15 km/h saglabāsies.

Nepareizi novietotu braucamrīku pakalpojuma sniedzējam vajadzēs pārvietot trīs stundu laikā. Pretējā gadījumā draudēs sods.

"Konfiskācija nav sods. Konfiskācija ir tā, ko var piemērot. Bet ir naudas sodi. Šie ir pakalpojuma sniegšanas noteikumi. Ja šie noteikumi nav ievēroti, tad var būt arī naudas sods, kas ir noteikts Patērētāju tiesību aizsardzības likumā. Naudas vienībās – no 15 eiro līdz 1400 eiro juridiskām personām. Pats galvenais –

šie noteikumi nav vērsti pret klientu, kas izmanto šo pakalpojumu, bet šie noteikumi ir noteikti [pret tiem, kuri] var sniegt pakalpojumu.

Tas nozīmē pašam komersantam [būs jāuzņemas atbildība]," pastāstīja Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Edgars Rudzītis.

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Edgars Rudzītis
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Jāņem vērā, ka būs atļauts izmantot tikai tādus nomas elektroskrejriteņus, kuri aprīkoti ar sistēmu, kas regulē ātrumu un novietošanu, pielāgojot to kartē norādītajām koplietošanas transportlīdzekļu ātruma ierobežojuma zonām un novietošanas aizlieguma zonām.

Uzņēmumā "Bolt", kas ir viens no lielākajiem nomas elektroskrejriteņu nodrošinātājiem, gan norādīja, ka braucamrīkiem GPS nobīde ir 10–15 metri. Attiecīgi var būt tādas situācijas, ka elektroskrejriteņa lietotājs braucamrīku atstāj zonas tuvumā. Tad uzņēmumam trīs stundu laikā tas būs jāpārvieto tam speciāli paredzētā vietā.

Ātruma ierobežojuma zonas un novietošanas aizlieguma zonas pašvaldība publicēs portālā "Geo Rīga" tīmekļvietnes sadaļā "Satiksme un mobilitāte".

KONTEKSTS:

Šogad janvārī atbalstītas izmaiņas, kas paredz, ka aizsargķiveres obligāti jālieto velosipēdistiem līdz 16, elektroskrejriteņu vadītājiem – līdz 17 gadu vecumam. Līdz tam prasība bija velosipēdistiem līdz 12 gadiem.

Tāpat ar izmaiņām elektroskrejriteņiem noteikts maksimālais ātrums – 25 km/h. Noteikts arī, ka elektroskrejriteņu un velosipēdu vadītājiem priekšroka ir tikai dzīvojamā zonā. Šo transportlīdzekļu vadītājiem aizliegts braukt pa pretējā virziena brauktuvi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti