Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Atbalsta ASV karavīru izvietošanu Polijā

Panorāma

Panorāma

Vidusskolēniem sācies izlaidumu laiks

REPORTĀŽA: Vidusskolēniem sācies izlaidumu laiks

Ierobežotā skaitā un ievērojot divu metru distanci, pavisam citādi nekā iepriekšējos gados, Latvijas vidusskolās šovasar svin izlaidumus. Koronavīrusa un arī attālināto mācību dēļ ilgi valdīja neskaidrība, vai izlaidumi šogad vispār būs un, ja būs, vai tos varēs apmeklēt arī vecāki.

Covid-19 dēļ ļoti daudzām skolām šovasar nācās mainīt savus izlaiduma plānus un svētkus no skolas sporta vai aktu zālēm pārcelt brīvā dabā. Tā, piemēram, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēni piektdien pulcējas pilsētas Pasta salā, brīvdabas koncertzālē, un izlaidumu drīkst apmeklēt tikai bērnu vecāki.

Izlaiduma plānošana un skolēnu turēšana neziņā ilgusi līdz pat 9. jūnijam, kad ar nepacietību gaidīts valdības lēmums – vai ārkārtējo situāciju pagarinās vai ne? Skolai jābūt paraugam, tāpēc arī šodien visas drošības prasības ievēro, saka Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore. Zāli, kurā ietilpst pat 1000 cilvēku, piepilda 73  absolventi, viņu vecāki, skolotāji un skolas vadība, maksimums 300 cilvēki. Bet māsas un brāļi, omītes un opīši, un vēl citi tuvinieki absolventus varēs apsveikt vakarā mājās.

"Ir liels prieks, ka izlaidums vispār notiek, jo mums vēl jūnija sākumā teica, ka nekas nenotiks. Nu ar eksāmeniem bija, kā bija. Prieks, ka bija vieglāki, jo, būšu godīgs, mācīties no mājām nav tā pati kvalitāte, kā mācīties klātienē," atzīst Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas absolvents Emīls Vīgants.

"Protams, mums nācās samierināties ar daudzām lietām. Piemēram, mums nenotika pēdējais zvans, mēs ar to samierinājāmies, kā arī mēs jau bijām vienā brīdī samierinājušies, ka nebūs eksāmenu un universitātēs būs jākārto iestājpārbaudījumi. Mums nācās ar ļoti daudzām jaunām lietām samierināties, kā arī fakts, ka šī ir viena no pirmajām reizēm, kad mēs visus atkal redzam, mūsu klasi kopā kopš pandēmijas sākuma," saka Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas absolvente Marta Zīvarte.

"Jā, un mēs jau runājām, ka pa šiem mēnešiem mums visvairāk pietrūka tieši klases kopā būšanas. Mēs bijām diezgan saliedēta klase. Es atceros mūsu pēdējās stundas kopā. Mēs vēl pēdējā stundā smējāmies, kas būs, ja tā notiks? Un vakarā tā kļuva par realitāti, ka nākamajā dienā mēs vairs nenācām uz skolu," atklāj Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas absolvente Laura Dzepuka.

Šis gads noteikti paliks atmiņā. Šis ir Covid-19 izlaiduma gads un skolas 25. izlaidums. Un attālināto mācību dēļ diplomus pelnījuši arī vecāki.

"Bija grūtāk, bet noteikti bija interesantāk. Tas bija citādi, bet toties tagad esam tur, kur mēs esam, un tas ir visforšākais. Šī brīža sajūtas noteikti nevienam nevar atņemt," saka Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas absolventes Uvas Luīzes mamma Kristīne.

"Vecākiem ir vienmēr jāvar atnākt uz šo īpašo notikumu, jo tāds jau ir tikai vienreiz dzīvē," uzsver Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas absolventa Artūra mamma Daiga.

Šodien vēl četri skolēni kārtoja pēdējo izvēles eksāmenu – fizikā un pēdējo reizi apsēdās skolas solā.

"Es domāju, ka ir mainījies priekšstats par skolu. Kas skola tāda vispār ir? No bērnu mācīšanas viņa ir mainījusies tā – vai tu spēj mācīties. Un vai tu esi tik labs skolotājs, ka tu tā uzbūvēsi uzdevumu, ka bērns visu sapratīs un iegūs visvērtīgākās zināšanas tajā mācību procesā? Tas palīdzēja skolotājiem pārkāpt slieksni no vecās izglītības uz jauno. Vienkārši vienā dienā mainīja. Mani tas ļoti fascinē," atzīst Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse.

Rudenī skolas vadība cer, ka visi varēs atgriezties skolas solā, bet to vēl laiks radīs.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas izsludināta Covid-19 ierobežošanai un bija spēkā līdz 10. jūnijam, noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Arī mācības skolās notika attālināti. 12. klašu eksāmeni notika, bet 9. klašu eksāmeni nebija jākārto.

Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

Noteikts, ka līdz jūnija beigām pasākumos iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās – ne vairāk kā 300 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt