REPORTĀŽA no Bērnu slimnīcas – rekonstrukcijas un būvniecības darbi četros objektos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) šonedēļ sākušies rekonstrukcijas un būvniecības darbi četros objektos. Savukārt piektdien sagaidīti spāru svētki topošajam Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centram. Jau kādu laiku slimnīcas teritorijā norit pēdējo gadu lielākās pārmaiņas, lai mazajiem pacientiem radītu patīkamāku vidi atveseļošanās laikā. Paredzētās izmaiņas mērāmas vairāku desmitu miljonu eiro apmērā.

REPORTĀŽA: Bērnu slimnīcā – rekonstrukcijas un būvniecības darbi četros objektos
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Bērnu slimnīcas pārstāve Dace Zaldāte-Rozentāle Latvijas Radio klāstīja: "Kopumā Bērnu slimnīcā dažādās gatavības stadijās ir 17 projekti. Šonedēļ četriem no tiem sākas nopietnāki būvniecības darbi, kuri jau ietekmē arī mūsu pacientus un darbiniekus vairāk."

Pie topošās ēkas "" jeb Bērnu mājas Zaldāte-Rozentāle skaidroja: "[Tā ir] vieta bērniem, kas ir cietuši no vardarbības, kur visi speciālisti palīdz vienuviet, lai mazinātu viņu potenciālo emocionālo traumatismu. Šajā ēkā būs gan atbalsta dienesta darbinieki, piemēram, pediatrijas dienesta kolēģis. Tāpat šeit būs Paliatīvā dienesta nodaļa, kur notiks bērnu aprūpe pa visu ceturto stāvu."

"Barnahus"
"Barnahus"

Tepat, uzreiz aiz šīs ēkas, mazliet paejot uz priekšu, redzama vēl viena jauna ēka – būs psihiatrijas nodaļas jaunās telpas. "Tur būs iespējams stacionēt vairākus desmitus bērnu. Taču, protams, ka psihiatrija ir virziens, kur ir ļoti svarīgi arī ambulatorie pakalpojumi. Ieguvēju skaits no šīs jaunās ēkas noteikti būs daudz lielāks," stāstīja Bērnu slimnīcas pārstāve.

Viņa turpināja: "Tepat priekšā atrodas arī Administrācijas māja, kas ir viena no pirmajām ēkām Bērnu slimnīcas teritorijā. Un arī tur šobrīd notiek rekonstrukcija, lai mēs šo vēsturisko vērtību varētu saglabāt."

Zaldāte-Rozentāle turpināja izrādīt: "Te mēs esam nokļuvuši pie vienas no mūsu atpūtas zonām, kur arī jau šonedēļ ir plānots, ka mēs sākam vērienīgus darbus. Koki tiks saglabāti, un tiks izbūvēts mīkstais segums un rotaļu zona."

"Šeit ir redzams, kā izskatīsies jaunā ēka. Tā būs līdz pat aiznākamajai ielai un būs būtiski lielāka. Mums būs arī jauni vides objekti: briedis, kas rādīs ceļu uz ambulatorajiem pakalpojumiem un dzērve, kas savukārt sagaidīs neatliekamās palīdzības pacientus," sacīja slimnīcas pārstāve.

Viņa arī norādīja, ka netālu no lielā skursteņa plānots būvēt jauno Inovāciju centru.

Savukārt aiz lielā stacionāra iecerēta Epilepsijas un miega medicīnas centra izbūve, jo tā ir ārstniecības joma, kur pēdējos gados ir noticis ļoti straujš lēciens, skaidroja BKUS pārstāve.

"Redzam dienas stacionāru, kur arī šobrīd intensīvi notiek darbi. Rudenī plānots, ka mēs atklāsim jauno dienas stacionāru," viņa teica.

Bērnu slimnīca būvdarbu laikā.
Bērnu slimnīca būvdarbu laikā.

Latvijas Radio: Kā pie pārmaiņām pierod apmeklētāji un paši darbinieki?

Zaldāte-Rozentāle: Protams, ka tas rada vairākus jautājumus. Lai cik daudz informācijas mēs neizplatītu, to jautājumu ir daudz. Cilvēki ik pa laikam jūtas apjukuši, tāpēc mēs aicinām paredzēt tam mazliet vairāk laika, būt iecietīgiem, ja tomēr nomaldās. Arī mūsu darbinieki ir aicināti visiem pacientiem palīdzēt.

Latvijas Radio: Cik ilgi plānojat pārmaiņu posmu?

Šobrīd visi uzsāktie projekti plānots, ka noslēgsies līdz 2024. gada beigām. Bet es vēlos uzsvērt, ka visus pakalpojumus mēs tāpat turpinām nodrošināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti