Dienas ziņas

Rīts Aglonas bazilikā pāvesta vizītes gaidās

Dienas ziņas

Ko nozīmē pāvesta vizīte

Aglonā dziedās latviešu komponistu darbus

REPORTĀŽA: Koris Aglonā ar satraukumu gatavojas dziedāšanai misē

Līdz ar ticīgajiem cilvēkiem, kas ļoti gaidīja tikšanos ar Viņa Svētību pāvestu Francisku, īpaša šī diena ir arī Aglonas bazilikas apvienotajam draudžu korim, kas dziedāja mises laikā. Daudzi koristi atceras iepriekšējo - pāvesta Jāņa Pāvila II  viesošanos Aglonā, taču tas nemazināja satraukumu, ar kādu tika gaidīta šīs dienas uzstāšanās.

"Dziedāsim svinīgi, mazliet lēnākā tempā, ļoti svinīgi, un puiši - esiet vienkārši tādi muzikāli un pareizus teksta uzsvarus [lieciet]. Pamēģināsim arī klāt trompetes, kas būs pie uziešanas laukumā, paši kopā novērtēsim laukumā, vai vajag tās trompetes svinīgai uziešanai vai nevajag," saka Aglonas apvienotā draudžu kora diriģente Ieva Lazdāne.

Iedziedāšanās notiek nelielā mēģinājumu telpā. Trompetistiem, kas garīgajiem dziedājumiem piedos svinīgumu, pat nav tur vietas.

Gatavošanās pāvesta Franciska vadītājai svētajai misei Aglonas kora skolā notiek jau vairākus mēnešus. Bazilikā ir četri kori, un šodien dziedās labākie koristi no visiem.

"Tā ir mūsu labā roka, ērģelniece Bernadete, diriģente Anda, diriģente Biruta, diriģents Jānis un diriģents Edgars. Mēs strādājam ar šo brīnišķīgo kori, tas ir apvienotais Latgales draudžu koris, es novēlu visiem diriģentiem tādu kori, kāds ir mums, tādu laimi," iepazīstina Lazdāne.

Svētās mises laikā skan galvenokārt latviešu komponistu darbi - Rihards Dubra, Ēriks Ešenvalds, Renāte Stivriņa. Maijā Aglonā viesojās Romas diecēzes kora vadītājs, lai novērtētu muzikālo pavadījumu, kas skanēs pāvesta vizītes laikā. Dziesmu ieraksts bija arī jāsūta uz Vatikānu.

"Neviens dievkalpojums nav parasts koncerts, tas ir īpašs dziedājums, īpaša atbildība savā un cilvēku, un arī Visaugstākā priekšā. Es ceru, ka Dievs dos labas balsis, jo dziedātāji ir īpaši gatavojušies ilgu laiku," saka koriste Ieva Zepa.

"Sajūta ir ļoti pacilājoša, tas nav vienkārši koncerts. Mēs tomēr arī strādājam, kā koris savu darbu darām, bet dziedāšana Dievam ir pats labākais, kas var notikt," uzsver koriste Agnija Romanovska.

Pēc divu stundu mēģinājuma bazilikas vējainajā laukumā svētdienā koristi priecīgi sabirst siltajās kora skolas telpās. Par laikapstākļiem arī satraukums.

"Būsim tādi ļoti pozitīvi un visu darīsim ar lielu prieku, neskatoties, ka sola briesmīgu lietu un vēju. Bet varbūt notiks brīnums. Lietuvā notika, jo arī solīja lietu, bet, kad dziedāja, tad nelija. Pie mums arī tāpat varbūt būs," saka kora diriģente.

Koristi dzied Aglonas bazilikā arī katru gadu 15.augustā - Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienā. Tāpēc dziedāšana īpašos brīžos viņiem nav nekas neparasts. 

KONTEKSTS:

Pāvests Francisks Latviju apmeklē, viesojoties visās trīs Baltijas valstīs laikā no 22. līdz 25. septembrim. Jau iepriekš uzrunā Baltijas valstīm pāvests teicis, ka šodien solidaritāte vajadzīga vairāk nekā jebkad. Plkst.16 viņš arī piedalījās misē Aglonā.

Pāvests ir viena no ietekmīgākajām personām pasaulē. Francisks ir pirmais jezuīts, kurš kļuvis par pāvestu. Viņš izceļas ar vienkāršību un izlēmību savu ideju īstenošanā. Pāvests Francisks nosodījis pedofilijas skandālus katoļu baznīcā, sasaucot bīskapu konferences priekšsēdētāju sanāksmi. Viņš aicinājis vecākus nenovērsties no saviem netradicionālās orientācijas bērniem, kā arī mainījis katoļu baznīcas mācību, nāvessodu atzīstot par nepieņemamu.

Tieši šogad aprit 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt