Pāvests vēstījumā Baltijas valstīm: Šodien solidaritāte vajadzīga vairāk nekā jebkad

Pāvests Francisks pirms vizītes uz Baltijas valstīm vēstījumā Lietuvas, Latvijas un Igaunijas tautai norāda uz solidaritātes un kalpojuma kopējam labumam izjūtu, aicinot līdzdarboties taisnīgas un brālīgas sabiedrības veidošanā.

Vaticannews.va publicētajā uzrunā pāvests Francisks vēršas pie visiem Baltijas valstīs dzīvojošajiem: “Lai arī nāku kā Katoliskās Baznīcas gans, vēlos apskaut visus un sniegt miera, labas gribas un nākotnes cerības vēsti.”

Viņš vērš uzmanību, ka vizīte sakrīt ar Baltijas valstu neatkarības simtgadi: “Vēlos pagodināt visus tos, kuru pagātnes upuri par iespējamām ir darījuši pašreizējās brīvības. Brīvība, kā zinām, ir dārga manta, kura ir nemitīgi jāglabā un kā neizmērojams mantojums jānodod tālāk jaunajām paaudzēm. Tumsības, vardarbības un vajāšanu laikos brīvības liesma nenodziest, bet iekvēlina cerību nākotnei, kurā tiks respektēta katram cilvēkam Dieva dotā cieņa un kurā visi jutīsimies aicināti līdzdarboties taisnīgas un brālīgas sabiedrības veidošanā.”

Pāvests norāda, ka pašlaik solidaritātes un kalpojuma kopējam labumam izjūta ir vajadzīga vairāk nekā jebkad agrāk.

Viņš novēl, lai viņa vizīte kļūtu par iedrošinājumu cilvēkiem, kuri strādā, lai atvieglotu ciešanas brāļiem un māsām, kas dzīvo trūkumā, un lai visos līmeņos veicinātu vienotību un harmoniju sabiedrībā.

Pāvesta Franciska vēstījums Baltijas valstīm itāļu valodā:

KONTEKSTS

Pāvests Francisks Latviju apmeklēs, viesojoties visās trīs Baltijas valstīs laikā no 22. līdz 25. septembrim. Triju dienu laikā viņš ieradīsies arī Lietuvas pilsētās Viļņā un Kauņā, kā arī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.

Latvijā pāvests piedalīsies ekumeniskajā dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā, kā arī celebrēs Svēto Misi Aglonas bazilikā. Tāpat viņš tiksies ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni, citām augstākajām valsts amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt