Panorāma

Ēnu dienā iepazīst profesijas

Panorāma

Panorāma

Pārkāpumi dzīvnieku līķu uzglabāšanā

PVD sāk administratīvā pārkāpuma lietu par dzīvnieku līķiem atkritumu konteineros

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzsācis administratīvā pārkāpuma lietvedību saistībā ar dzīvnieku līķu neatbilstošu uzglabāšanu patversmē “Mežavairogi”. Dzīvnieku mirstīgās atliekas ilgstoši glabātas pārblīvētos atkritumu konteineros, kam brīvi varēja piekļūt gan putni un meža dzīvnieki, gan arī cilvēki.

Kāds iedzīvotājs tur uzgājis ar suņu, kaķu un arī meža dzīvnieku mirstīgajām atliekām pārblīvētus atkritumu konteinerus, kuriem brīvi varējis piekļūt ikviens.  Internetā ievietotajā video redzams, ka no makulatūrai paredzētiem atkritumu konteineriem ārā spraucas suņu, kaķu un dažādu meža dzīvnieku ķepas, astes un citas ķermeņa daļas. Līdzīgu skatu “Mežavairogos” novēroja arī Latvijas Televīzija.

Dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” vadītāja Danuta Priede problēmas šajā situācija nesaskata: “Šie līķi tur nestāv 10 gadus no patversmes atvēršanas, šie līķi ir konkrēti savākušies no novembra.” Kā skaidro patversmes vadītāja, mirušo dzīvnieku ir tik daudz, jo patversme vāc arī uz ceļiem nobrauktos mājdzīvniekus un meža zvērus.

Ir līgums par mirstīgo atlieku utilizēšanu, bet, tā kā katrs brauciens maksā naudu, līķus uzglabā konteineros. “Vairāk nodot ir lētāk, nekā nodot mazāk. Diemžēl līķu utilizācija nekad nebūs skaista. Jūsu ziņā ir to interpretēt, kā jūs to gribat,

manā ziņā ir pateikt, ka tas ir likumdošanas ietvaros arī tad, ja tas nav skaisti,” norādīja Priede.

Tomēr Pārtikas un veterinārais dienestā neuzskata, ka šāda pieeja atbilst likumam. Trešdien, 13.februārī, patversmē veikta pārbaude un par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākta administratīvā lietvedība. “Blakusproduktu neatbilstoša uzglabāšana, tas ir nenoslēgti konteineri, neatbilstoši marķēti konteineri. Un pietiekoši ilgstoša uzglabāšana,” pastāstīja PVD Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāja Mairita Riekstiņa.

Dienestam ierodoties uz pārbaudi, konteineri jau bija piekārtoti, bet zvans utilizētājiem tāpat veikts tikai vizītes laikā. “Tas mums bija zināms pārsteigums, ka principā to izdarīja tikai inspekcijas laikā, to jau varēja izdarīt vakar pēcpusdienā. Ja tomēr redz šādu uzrakstu “Makulatūra”, tas, protams, var maldināt cilvēku,” sacīja Riekstiņa.

Gadījuma izmeklēšanai būs nepieciešami vismaz divi mēneši, un patversmei draud 15 līdz 700 eiro naudas sods.

Pierādījums tam, ka var arī citādi, ir dzīvnieku patversme “Ulubele”, kur mūžībā aizgājušie patversmes iemītnieki tiek turēti saldētavā tikai darbiniekiem pieejamās telpās. “Kā mēs darām, ja dzīvnieks aiziet, nav svarīgi vai tas ir noticis patversmē, vai mums jābrauc uz izsaukumu kaut kur uz ielas vai šosejas, vienmēr mašīnā ir līdzi palagi, vienmēr ir maisi līdzi. Dzīvnieks tiek iesaiņots palagā, ja tas ir maziņš, spilvendrānā, protams, ielikts maisā, nomarķēts. Katram dzīvniekam ir patversmes numurs. Ja tu strādā tādu darbu, ja tu glāb dzīvniekus, tad neizbēgami būs arī skumjie brīži, bet

mēs iespēju robežās cenšamies, lai šis te moments būtu cienīgs gan pret cilvēkiem, kas strādā, gan pret to dzīvnieku, kas ir aizgājis,” saka “Ulubeles” vadītāja Ilze Džonsone.

“Ulubelē” atzīst – cauru diennakti ieslēgta saldētava audzē jau tā lielo patversmes elektrības rēķinu. Mirušo dzīvnieku gan te ir krietni mazāk nekā “Mežavairogos”, jo “Ulubelē” dzīvniekus iemidzina tikai tad, ja citādi nevar. Turklāt notriektos zvērus patversme savāc tikai divās pašvaldībās, kamēr “Mežavairogi” apkalpo veselas 40 pašvaldības, toskait vairāku stundu brauciena attālumā no Ķekavas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt