Ķekavas novadā patversmes teritorijā atkritumu konteineri pilni ar dzīvnieku līķiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 3 mēnešiem.

Ķekavas novadā dzīvnieku patversmes “Mežvairogi” teritorijā atkritumu konteineros kopš novembra glabājas dzīvnieku līķi, vēstīja LTV7 raidījums “Segodņa večerom”.

Iedzīvotāji raidījumam nosūtījuši video, kurā redzami pilni atkritumu konteineri un tajos mirušo dzīvnieku – kaķu un suņu - ķepas.  

Raidījuma filmēšanas grupa pārliecinājās, ka patversmes teritorijā atkritumu konteineros tiešām ir kaķu, suņu un pat stirnu līķi.

Patversmes vadītāja Danute Priede raidījumam skaidrojusi, ka patversmei ir līgums ar speciāliem uzņēmumiem par dzīvnieku līķu transportēšanu un utilizēšanu. Bez kaķiem un suņiem, kuri iemidzināti vai miruši no slimībām, patversme savāc arī uz autoceļiem notriektos vai dabīgā nāvē mežos mirušos dzīvniekus.

Priede pastāstīja, ka konteineros līķi atrodas kopš novembra.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzskata, ka šāda dzīvnieku līķu uzglabāšana ir pārkāpums, jo tie jāglabā vietā, kas nav pieejama meža dzīvniekiem un putniem, lai tie nekļūtu par slimību pārnēsātājiem un izplatītājiem. Turklāt konteineriem jābūt pareizi noslēgtiem un attiecīgi marķētiem.

PVD solīja pārbaudīt saņemto informāciju.  

Biedrība “Dzīvnieku patversme Mežavairogi” dibināta 2011. gada 29. decembrī.  Rus.LSM.lv vēstīja, ka saskaņā ar “Crediweb” datiem uz šī gada 7. janvāri “Mežavairogiem” bija parāds budžetā 7328 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti