Prokuroru apmācībai cer novirzīt ES naudu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eiropas Atveseļošanās plāna naudu varētu ieguldīt tiesnešu, prokuroru un izmeklētāju apmācībām. To rosināt sola tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija). Bordāns pēc tikšanās ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu stāstīja, ka ministrija šobrīd plāno veidu, kā apmācības varētu notikt.

Apmācības mērķis esot celt kvalitāti tieši augstākā līmeņa izmeklētājiem, prokuroriem un tiesnešiem, lai tie spētu sekot pasaules tendencēm noziegumu atklāšanā un atpazīt jaunus noziegumu veidus.

"Tas ir galvenais virziens, lai mēs savlaicīgi konstatējam izmaiņas pasaulē un ātri noreaģējam, piesaistot speciālistus, lai mēs, ja tas skar Latviju, varam adekvāti šīs lietas izmeklēt un izskatīt," sacīja Stukāns.

"Šajā atveseļošanās fondā tiek norādīts, ka Latvijas specifiskā īpatnība ir, ka ir jāinvestē tiesību aizsardzības sistēmu un tieslietu sistēmas uzlabošanā, tātad tā būtu tieši piemērota līdzekļu izmantošana. Pirmais darbs, kas mums ir nācis prātā un ko mēs uzsāksim veidot, tas ir ieguldīt cilvēkos un ieguldīt profesionāļu kvalitātē, bet patiešām augstāko profesionāļu kvalitātes pilnveidošana vēl augstākā līmenī. Tas ir nopietns darbs," uzsvēra tieslietu ministrs.

Bordāns norādīja, ka Tieslietu ministrija varētu izveidot jaunu institūciju, kuras uzdevums būtu rīkot regulāras apmācības tieslietu jomā strādājošajiem.

KONTEKSTS:

Jūlija beigās Eiropas Savienības (ES) valstu līderi panāca vienošanos par ES daudzgadu budžetu un ekonomikas atlabšanas programmu aptuveni 1,8 triljonu eiro apmērā.

Latvijas ekonomikas attīstībai nākamo septiņu gadu laikā būs pieejami gandrīz 10,5 miljardi eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti