Prezidents mudina pašvaldības agresīvāk iestāties par savām interesēm

Uzstājoties Latvijas Pašvaldību savienības kongresā, Valsts prezidents Andris Bērziņš aicināja pašvaldības agresīvāk iestāties par savu interešu aizstāvību un nepieļaut politisko interešu izvirzīšanu priekšplānā.

Piektdien Aizkrauklē notiek Latvijas Pašvaldību savienības 25.kongress, kurā uzstājās arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš esot īpaši atzīmējis tādas jomas kā izglītība, veselības aprūpe, ceļu stāvoklis, infrastruktūru un ar to saistītā nodarbinātība, Latvijas Radio pastāstīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

„Tie ir atslēgas vārdi, kas gandrīz vienmēr izskan no cilvēkiem, ar kuriem viņš tiekas, braucot reģionālajās vizītēs. Galvenais atslēgas  jautājums, uz kuru šobrīd jāatbild pašvaldībām, ir – vai konkrētajā viņu teritorijā iedzīvotāju skaits palielināsies vai turpinās samazināties,” stāsta Krapāne.

Tāpat prezidents esot norādījis uz pašvaldību pašreizējo finanšu situāciju, pieminot arī Eiropas Savienības struktūrfondu apgūšanu. „Reizēm fantastiskos, milzīga mēroga projektos investējot, tas pēc tam sadārdzina uzturēšanu un rada pašām pašvaldībām lielas problēmas,” stāsta prezidenta pārstāve.

Bērziņš arī pauda, ka jāturpina teritoriālā reforma un jāapvienojas tām strukturālajām vienībām, kurām vienām pašām ir grūti eksistēt. Tam gan jānotiek uz savstarpējās vienošanās, ne konfrontācijas pamata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti