Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Kādi vēl jautājumi jārisina, lai stiprinātu Latvijas drošību?

Šodienas jautājums

Zīmju valodā. Šodienas jautājums: Ko darīt, ja aizvien vairāk pašvaldībām trūkst līdzekļu?

Šodienas jautājums: Ko darīt, ja aizvien vairāk pašvaldībām trūkst līdzekļu?

Pašvaldību savienības vadītājs: Rēzeknes dome pierādīja, ka tā ir lemtspējīga

Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības dome, ceturtdien apstiprinot sabalansētu budžetu, kas ļaus saņemt valsts aizdevumu finanšu problēmu risināšanai, un ievēlot jaunu mēru, pierādīja, ka tā ir lemtspējīga. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis.

Valdību veidojošās partijas iepriekš vienojās sākt pamatīgās finansiālās grūtībās nonākušās Rēzeknes domes atlaišanu, jo tā vienīgā nebija likumā noteiktajā termiņā pieņēmusi budžetu. Iecerēts, ka par domes atlaišanu parlaments varētu lemt marta beigās vai aprīļa sākumā. Pēc atlaišanas domē plāno iecelt administratorus uz pārejas periodu, kas palīdzētu sakārtot pašvaldības finansēs. Domes atlaišanas gadījumā, iespējams, uzreiz pilsētā jaunas pašvaldību vēlēšanas netiks rīkotas.

Jaunais pilsētas mērs Aleksejs Stecs ("Kopā Latvijai") pēc ievēlēšanas pauda cerību, ka ceturtdien pieņemtie lēmumi liks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) mainīt domas par Rēzeknes domes atlaišanu.

LPS vadītājs uzskata, ka ceturtdien pieņemtie lēmumi apliecina, ka Rēzeknes dome ir lemtspējīga.

"Bija laiks, kad Rēzeknes dome nebija lemtspējīga, ko viņa arī pierādīja. Un šeit likums nosaka, ka tādos gadījumos pašvaldība ir jāatlaiž. Šodien Rēzeknes dome ir pievienojusies tām 42 pašvaldībām, apstiprinot budžetu, ievēlējusi domes priekšsēdētāju un parādījusi, ka viņa ir lemtspējīga," sacīja Kaminskis. 

Tikmēr Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") raidījumā stāstīja, ka VARAM turpinot gatavot dokumentus par Rēzeknes domes atlaišanu un tie būšot gatavi martā. Burovs uzsvēra, ka ir acīmredzams, ka Rēzeknes dome pieņēma budžetu, reaģējot uz paziņojumiem par domes atlaišanu, un to, ka nākamās vēlēšanas būs pēc gada un trim mēnešiem, kad vēlēšanas Latvijā notiks visās pašvaldībās.

Pats galvenais, pēc Burova domām, domes atlaišanai jābūt juridiski labi pamatotai.

KONTEKSTS:

Rēzekne pērn vasaras beigās nonāca pamatīgās finanšu grūtībās, kuru dēļ amatu zaudēja arī līdzšinējais mērs Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai"). Politisko krīzi valstspilsētā vēl vairāk pastiprināja domes nespēja pieņemt 2024. gada pašvaldības budžetu.

Sabalansēta budžeta pieņemšana bija viens no nosacījumiem, lai pašvaldība saņemtu valsts aizdevumu 5 miljonu eiro apmērā, taču pašvaldība pēdējā dienā budžeta jautājumu pat neiekļāva domes sēdes darba kārtībā.

Vēlāk gan pašvaldība apņēmās samazināt budžeta izdevumus par 3,5 miljoniem eiro, lai stabilizētu pilsētas finanšu situāciju, un apstiprināja sabalansētu budžetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti