Panorāma

Imantas iedzīvotāji par situāciju Rīgas domē

Panorāma

Partijas gatavojas ārkārtas vēlēšanām

Īpašo bērnu vecāki – Prezidenta kancelejā

Prezidenta kanceleja sola sadarbību ar smagi slimu bērnu vecākiem

Precīzi pirms nedēļas smagi slimu bērnu vecāki ar sociālo tīklu vietnēs izvietotu videoklipu vērsās pie valsts prezidenta, lūdzot ieklausīties. Vecāki uzsvēra, ka vēlas sakārtotu sistēmu, kas ļautu vecākiem atgriezties darba tirgū un neizdegt, pavadot 24 stundas diennaktī ar smagi slimu bērnu. Šodien valsts prezidenta kancelejā vecāki tika uzklausīti klātienē.

Uz tikšanos valsts prezidenta kanceleja aicinājusi gan smagi slimu bērnu vecākus, gan Labklājības ministrijas pārstāvjus, un galvaspilsētas sociālā dienesta pārstāvi. Plānotās stundas vietā sarunas ieilgst līdz divām. Uzreiz pēc tikšanās, vecāki aizsteidzas nomainīt smagi slimo bērnu asistentus, kam darba laiks ierobežots. Hermaņa mamma Anete Bendika cer uz sarunas turpinājumu. Sarunā neesot paspējuši izstāstīt par iekļaujošo izglītību bērniem ar invaliditāti. Tā pašlaik labi izskatās vien uz papīra.

"Mēs iezīmējām, to, ka viena joma skar nākamo un viss ir savā starpā saistīts. Mēs arī pamatojām, kāpēc tieši asistenti, kuru savešana kārtībā šobrīd ir visbūtiskākā, 54 jo tā ietekmē visvairāk jomas," pauda Bendika. Prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis norāda ar šo tikšanos sadarbība nebeigsies.

"Mēs noteikti turpināsim šo sarunu. Janvārī prezidenta plānos ir apmeklēt bērnu sociālās aprūpes centru un es domāju mēs organizēsim sarī tikšanos prezidentam ar ģimenēm. Process notiek, viņš iet pareizā virzienā, bet viņš noteikti nav pietiekams. Es ceru mēs varam panākt pašas sabiedrības attieksmes maiņu, kas varbūt ir visgrūtākais," pauda Teikmanis.

Prezidenta kanceleja norāda arī uz nepieļaujamu birokratizāciju. Īpašo bērnu ģimenēm, saņemot asistenta pakalpojumus jāatskaitās par daudziem sīkumiem. Pašas ģimenes vairākkārt norādījušas, ka tas liek justies kā cilvēkiem, kam valsts neuzticas. "Attieksmes maiņa ir viena lieta un informācijas sniegšana par pakalpojumu pieejamību – tas neprasa daudz līdzekļus un to var izdarīt bez lielām investīcijām," atzina Teikmanis.

Pēc šīs sarunas arī Labklājības ministrija secinājusi, ka ģimenēm trūkst būtiskas informācijas, ko sniedz pašvaldības. "Tiem, kas strādā ar šo mērķa grupu, jādomā kā vēl vairāk un vienkāršāk šo informāciju varam vecākiem nogādāt, lai atbalsts, kas ir pieejams, būtu viegli saprotams," norādīja Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece.

Ģimenes izsaka cerību, ka šī saruna pavirzīs uz priekšu jautājumu par asistentu sistēmas sakārtošanu. Jo bez asistentu palīdzības vecāki izdeg un nevar atgriezties darba tirgū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti