Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Skaistumkopšana “zaļajā” vai “dzeltenajā” režīmā

Dienas ziņas

Amatpersonas aicina veltīt lielāku uzmanību iekšlietu sistēmai

Popes skolai 170 gadu

Popes skola svin 170 gadus ar fotoizstādi un īsfilmu

Šogad Ventspils novada Popes skola svin 170 gadu jubileju. Pirms gada tika sākts fotoprojekts,
kur skolēni, pedagogi un vietējie iedzīvotāji dienas garumā iejutās agrāko laiku tēlos, lai rekonstruētu vēstures notikumus. Tas tagad pabeigts – tapusi fotoizstāde un neliela īsfilma.

Pirmo reizi pēc gada pauzes fotoklubs "Kursa" tiekas ar saviem foto modeļiem jeb, kā viņi paši sevi dēvē, popiņiem. Izstādes atklāšana notika turpat skolas pagalmā – malkas šķūnī. Bērni, ieraugot jau gatavos darbus, labprāt gremdējās atmiņās par piedzīvoto, un ikviens attēlos mēģināja atrast sevi.

"Fantastiski. Tu redzi, kā pirms gada tu izskatījies, kāds bija tas mirklis, kā visu tur uzņēma.

Šī skola ir ļoti vēsturiska, citās klasēs pat vēl redzams viss vēsturiskais – barona muižas elementi,"

pastāstīja Popes pamatskolas skolniece Agnese. Savukārt skolniece Līga sacīja, ka fotogrāfijas aplūkot bijis dīvaini, jo viss izskatījies ļoti līdzīgi pagātnei.

Šogad jauno mācību gadu Popes skolā sāka 73 bērni. Kā izrādās, skolā vēl tiek piekoptas tradīcijas, kas saglabājušās no seniem laikiem.

"Arī šogad 1. septembrī mēs kopīgi skolas kolektīvs nācām no lejas uz augšu pa gatvi gājienā. Un ceram, ka tā būs stabila tradīcija katru Zinību dienu," pastāstīja Popes pamatskolas direktore Daiga Silarāja.

Skolai piešķirts arī kultūras mantojuma statuss. Šis fotoprojekts skolēniem bija kā vēstures stunda, taču lieliska pieredze tā bija arī pašiem pedagogiem.

"Mēs to seno laiku izspēlējām tā, kā mēs iedomājāmies – kā tas varētu būt.

Patiesībā tas ir manas vecāsmammas skolas laiks, un viņa mācījās tajā senajā skolā," norādīja Popes pamatskolas skolotāja Linda Kiršteina.

Projektā strādāja kopumā seši fotogrāfi, un tapuši ir vairāk nekā 500 orģināli fotoattēli. Izstādē izvietoti vien daži desmiti. Kā pastāstīja fotokluba biedri, šis bija arī kā sirdsdarbs. Lielformāta darbi tika izveidoti par projekta līdzekļiem, bet mazie attēli tapa pēc klubu biedru pašu iniciatīvas.

"Nākotnē, es domāju, tā būs lieliska atmiņa. Paies gadi, tie paši maziņākie arī paaugsies, būs vēl lielāki. Un es domāju, ka skolai šis ir bagātīgs dāvinājums ar to, ka tie ir vēsturiskie fakti. Viņi ir fiksēti gan videofilmā, viņi ir fiksēti arī fotomirkļos. Ir strādājuši lieliski fotomeistari mūsu mazajā apvienībā.

Mēs esam maz, bet turpinājums arī noteikti būs, jo šī ir tā vidējā fāze. Mēs gribam arī skaistu fotoalbumu skolai uzdāvināt, jo viņi to ir pelnījuši,"

stāstīja fotokluba "Kursa" fotogrāfe Ilva Buntika.

Šajā gadā jubileju atzīmē arī pats ciemats, svinot 790 gadu jubileju. Arī baznīcai atzīmē 250 gadus. Fotoklubs plāno arī nākotnē atspoguļot attēlos laiku, kad ciematā dzīvoja muižkungs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt