Izbeidz pēdējo no kriminālprocesiem par Liepājā pazudušo un nosalušo Ivanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Valsts policija izbeigusi pēdējo no kriminālprocesiem par 2017.gadā pie Liepājas pazudušo un vēlāk nosalušu atrasto piecgadnieku Ivanu Berladinu, noskaidroja aģentūra LETA. 

Prokuratūrā pagājušā gada rudenī aģentūrai LETA apliecināja, ka šajā kriminālprocesā tika vērtēta divu autobusu šoferu iespējamā atbildība. Tagad Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes preses pārstāve Madara Šeršņova skaidroja, ka kriminālprocess pagājušā gada nogalē izbeigts, jo nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs.

Personas nav apzinājušās savas darbības vai bezdarbības kaitīgumu un nav to apzināti veikušas vai pieļāvušas, jo 2017.gada 1.jūlijā nav bijuši informēti vai kādā citā veidā ieguvuši ziņas, ka zēns atrodas bez uzraudzības, dzīvībai un veselībai bīstamā stāvoklī, un viņam būtu nepieciešama palīdzība, norādīja policijā.

KONTEKSTS:

2017.gada jūlijā Liepājā no no sava dzīvokļa izgāja piecus gadus vecais Ivans Berladins un mājās neatgriezās. Viņa māte apgalvoja, ka šī bijusi pirmā reize, kad Ivans viens aizgājis no mājām. Desmit dienas pēc pazušanas zēns atrasts bez dzīvības pazīmēm Dubeņos meža masīvā. Viņš bija nosalis.

Policija sāka vairākus kriminālprocesus, lai precīzi noskaidrotu gan zēna pazušanas un nāves apstākļus, gan izvērtētu iespējamo vecāku un autobusa šoferu, kurš veda zēnu viņa pazušanas dienā, atbildību.

Par bezdarbību zēna meklēšanā no dienesta tika atbrīvota kāda policijas darbiniece, kura strādāja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Operatīvās vadības nodaļā. Policijas darbiniece bija palaidusi garām informāciju, ka mazais zēns nākamajā dienā pēc pazušanas redzēts Dubeņu ciemā. Policijas darbiniecei piemēroja piespiedu darbu.

Arī bērna mātei piemēroja 140 stundas piespiedu darba un probācijas uzraudzību uz vienu gadu. Prokuratūrā skaidroja, ka apsūdzētajai, kurai bija pienākums rūpēties par bērnu un viņa drošību, ar netiešu nodomu cietsirdīgi apgājās ar mazgadīgo, nodarot psihiskas ciešanas. Apsūdzētā savu vainu inkriminētajās darbībās pilnībā atzinusi un nožēlojusi izdarīto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti