Dienas ziņas

170 pāriem Zelta kāzas

Dienas ziņas

CVK svītro septiņus kandidātus

Darbu sāks pirmie trīs audžuģimeņu atbalsta centri

Pirmie audžuģimeņu un adoptētāju atbalsta centri darbosies Valmierā, Bauskā un Rīgā

Piektdien, 17.augustā, Labklājības ministrija pasniegusi apliecības pirmajiem trīs ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem, kas drīzumā sāks darbību Valmierā, Bauskā un Rīgā, informēja ministrijā.

Visus minētos centrus veidos nevalstiskā organizācija – Latvijas SOS bērnu ciemata asociācija, kurai ir pieredze atbalsta sniegšanā un sadarbībā ar audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem. 

Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri palīdzību nodrošinās audžuģimenēm, arī specializētajām, aizbildņiem, viesģimenēm un adoptētājiem. Tāpat to uzdevums būs piesaistīt jaunas uzņemošās ģimenes.

Minētie centri ne tikai meklēs uzņemošo ģimeni bez vecāku gādības palikušiem bērniem, bet nodrošinās arī apmācības un psihosociālo atbalstu šīm ģimenēm, nodrošinās to psiholoģisko izpēti, kā arī atlīdzības aprēķināšanu un izmaksu specializētajām audžuģimenēm.

SOS Bērnu ciematu asociācijas vadītāja Ilze Paleja skaidro atbalsta centru darbības principu: “Mūsu organizācija plāno atvērt vairākus atbalsta centrus. Mēs šobrīd esam iesnieguši dokumentus, un šodien saņemsim reģistrācijas pirmajiem trim centriem, kas būs mums Rīgā, Valmierā. Mums ir vienošanās ar visām Valmieras apkaimes pašvaldībām par sadarbību. Un arī ir plānots centrs Bauskā, kur arī ir vienošanās ar Bauskas apkaimes pašvaldībām par sadarbību.

Tā ideja ir tāda, ka faktiski audžuģimenei šāds centrs ir viena konkrēta vieta, kur ģimene vēršas jau no paša sākuma un arī paliek piesaistīta pie centra, kur arī saņem visa veida pakalpojumus.”

Paleja cer, ka atbalsta centri darbu sāks ar audžuģimeņu apmācībām. Kā ziņots iepriekš, audžuģimeņu apmācības patlaban netiek nodrošinātas un tās gaida 40 līdz 50 ģimenes.

Ministrijā norāda, ka finansējums ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru darbībai iekļauts budžeta bāzes daļā, līdz ar to nodrošinot šo iestāžu darbību ilgtermiņā. Atbalsta centru budžets būs atkarīgs no audžuģimeņu skaita, kas centros vērsīsies pēc palīdzības. Tajos strādās psihologs, sociālais darbinieks un citi speciālisti.

Jaunveidojamo atbalsta centru sniegto pakalpojumu kvalitātes izvērtēšanu un pārraudzību nodrošina Labklājības ministrija.

Tuvākajā laikā LM gaida arī citu organizāciju pieteikumus atbalsta centru izveidei.

KONTEKSTS:

Jūnijā valdība atbalstīja Labklājības ministrijas izstrādātos noteikumus audžuģimeņu statusa dažādošanai un Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru izveidi. Šajos centros palīdzību sniegs ikvienai ģimenei, kas gatava uzņemt bērnus no bērnunamiem.

Noteikumi par audžuģimenēm jau iepriekš bija plaši diskutēti un pretrunīgi vērtēti, jo iebildumi bija pašvaldībām un citiem partneriem. Specializētajām audžuģimenēm darbs bija jāsāk 1.jūlijā, tomēr vēl augusta sākumā ģimenes vēl nebija izrādījušas interesi par pieteikšanos.

2017.gada nogalē labdarības maratonā "Dod pieci" tika vākti līdzekļi jaunizveidotajai atbalsta programmai “Plecs”, kas darbosies “Ziedot.lv” paspārnē. Programma sniegs palīdzību tiem, kuri vēl apsver iespēju kļūt par audžuvecākiem, adoptētājiem vai aizbildņiem, kā arī tiem, kuri jau šobrīd uzņēmušies rūpes par bērniem no bērnunama. Par saziedotajiem vairāk nekā 372 000 eiro domāts nodrošināt konsultācijas, jo katri pieci eiro pielīdzināmi vismaz pusstundai atbalsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt