Krustpunktā

Baltijas ceļa 30 gadus vērtējot. Tiešraide no Valmieras

Krustpunktā

Mediju anatomija: Drukāto mediju nākotne

Elektriskie skrejriteņi - "modes lieta" vai mūsdienu vajadzība?

«Pilsēta cilvēkiem» rosina samazināt braukšanas ātrumu Rīgas centrā

Lai risinātu jautājumu par elektrisko skrejriteņu un velosipēdu pārvietošanos pa ietvi neatbilstošā ātrumā, varētu ierobežot atļauto ātrumu ne tikai uz ietves, bet arī brauktuves, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" rosināja organizācijas "Pilsēta cilvēkiem" pārstāvis Māris Jonovs.

Rīgas centrā šovasar arvien vairāk redzams jauns pārvietošanās līdzeklis - elektriskie skrejriteņi. Tā kā tie var attīstīt tikpat lielu un pat lielāku ātrumu kā velosipēdi, elektriskie skrejriteņi traucē pārvietoties gājējiem. Jonovs stāstīja, ka bijuši gadījumi, kad elektroskūtera vadītājs uzbraucis gājējam. Šādu gadījumu gan neesot daudz. Tomēr Jonovs uzskata, ka Latvijā jau laicīgi vajadzētu domāt par to, kā sakārtot satiksmi, ja elektrisko skrejriteņu Latvijā būs vēl vairāk.

Kā vienu no risinājumiem viņš piedāvāja samazināt braukšanas ātrumu galvaspilsētas centrā. Tad arī elektrisko skrejriteņu vadītāji un velosipēdisti varētu vairāk braukt par ielas brauktuvi, nevis pārvietoties pa ietvi, kas primāri paredzēt gājējiem. Viņam piekrita arī Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes organizācijas un projektu plānošanas pārvaldes priekšniece Rudīte Reveliņa, norādot, ka maksimālais braukšanas ātrums centrā varētu būt 30 kilometri stundā.

Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālvaldis Vectirāns nekomentēja iespēju samazināt ātrumu, bet norādīja, ka autovadītājiem vajadzētu izvairīties no iebraukšanas centrā. Viņš uzsvēra, ka domei vajadzētu ar infrastruktūras palīdzību mazināt to, ka autovadītājiem jābrauc cauri pilsētas centram, lai nokļūtu, piemēram, no Sarkandaugavas uz Āgenskalnu.

Vectirāns pastāstīja, ka 9.septembrī paredzēta domnīca, kurā iesaistītās puses diskutēs par to, kā vislabāk risināt dažādās problēmas, kas saistītas ar elektriskajiem skrejriteņiem. 

KONTEKSTS:

Pašlaik skrejriteņi ceļu satiksmē netiek īpaši uzraudzīti.  Pēdējā laikā pieaudzis arī avāriju skaits, kuros tie iesaistīti, tāpēc tiek domāts par likumdošanas izmaiņām. Jau ziņots, ka nav paredzēts regulēt elektrisko skrejriteņu novietošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti