Dienas ziņas

Likvidē korupcijas perēkli uz austrumu robežas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

RD piešķir naudu, lai motivētu pedagogus vakcinēties

Piešķir 1,7 miljonus eiro Rīgas skolotāju motivēšanai vakcinēties pret Covid-19 (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien atbalstīja 1 725 000 eiro piešķiršanu izglītības iestāžu darbinieku motivēšanai vakcinēties pret Covid-19, bet piektdien naudas piešķiršana atbalstīta arī Finanšu komitejas sēdē.

Komitejas sēdē visu frakciju deputāti pauda vienprātīgu atbalstu šai iecerei, norādot, ka tādējādi skolas tiks mudinātas ieviest sadarbības principus un komandas darbu, lai izlemtu, kā izlietot iegūtos līdzekļus. 

Kā norādīja deputāte Laima Geikina ("Par!/Progresīvie"), ar šo soli Rīgas pašvaldība rādīs pozitīvu piemēru visai Latvijai, kā iespējams bez skarbiem izteikumiem un draudiem mēģināt atbalstīt vakcinācijas politiku, lai Latvija nenonāktu pie trešā Covid-19 viļņa.

Finansiālais atbalsts tiks sniegts Rīgas pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēm, kurās vakcinēto un Covid-19 izslimojušo personu būs ne mazāk kā 80% no visiem iestādes darbiniekiem. 

Izglītības iestādes varēs saņemt 5000 eiro, 7500 eiro vai 10 000 eiro atkarībā no kopējā iestādes darbinieku skaita.

Lai īstenotu šos pasākumus, Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamentam plānots piešķirt 1 725 000 eiro no Rīgas pašvaldības rezerves fonda.

Minēto finansējumu skolas varēs izmantot pēc saviem ieskatiem – gan tehniskā nodrošinājuma atjaunošanai, remontdarbiem, šos līdzekļus varēs izmaksāt arī skolu darbiniekiem prēmijās.

Gala lēmums par līdzekļu piešķiršanu no rezerves fonda jāpieņem Finanšu un administrācijas lietu komitejai.

Savukārt piektdien, 16. jūlijā, naudas piešķiršana atbalstīta arī Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē.

“Astoņdesmit procentiem skolas darbinieku ir jābūt vai nu vakcinētiem, vai arī ar derīgu izslimošanas sertifikātu. Tāpat šis kritērijs par 80% neattieksies uz tiem darbiniekiem, kas, piemēram, ir bērna kopšanas atvaļinājumā vai kā citādi ilgstoši prombūtnē no skolas. Tikai uz tiem, kas reāli 1. septembrī būs uz vietas un klātienē strādās,” pastāstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka (“Latvijas attīstībai”).

Plāno obligātu vakcināciju

Šādi motivējoši pasākumi tiek ieviesti laikā, kad valdība atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz noteikt par obligātu prasību Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātus izglītības iestāžu darbiniekiem no 1. oktobra. Tajā skaitā tehniskajam personālam un ēdinātājiem.

Precizējums

Pretēji iepriekš ziņā paustajam, ka līdz gada beigām strādājošie Covid-19 sertifikāta par vakcināciju vai izslimošanu vietā varēs izmantot paša apmaksātus negatīvus Covid-19 testus, likumprojekts pašlaik neparedz šādu pārejas periodu izglītības nozarē. Tieslietu ministrijā informēja, ka pārejas periods ar negatīvu testu pieļaušanu valsts institūcijās paredzēts, bet tas neattiecas uz izglītības, sociālās un veselības aprūpes nozarēm.

“Katrs pedagogs, kurš māca klātienē, – vai tā ir interešu izglītība, vai tā ir profesionālā ievirze, vai tā ir sākumskola, pirmsskola, vidusskola, utt. un tā joprojām, – ja kontaktējamies ar skolēnu, tātad esam vakcinēti, sniedzam drošu pakalpojumu,” norādīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece ( Jaunā konservatīvā partija).

Pedagogu arodbiedrība vēl aizvien ir pret obligātu vakcināciju. Saskaņā ar Izglītības ministrijas datiem vakcinācijas pret Covid-19 procesu ir pabeiguši 52% pedagogu. Pieskaitot tos, kas saņēmuši tikai pirmo poti, sanāk nedaudz vairāk – 56%.

“Ir ļoti būtiski nemaldināt sabiedrību. Un ir svarīgi atspoguļot korektus datus par to, cik ir vakcinējušies nozarē strādājošie, jo šie 56% ietver tikai pedagogus. Šeit nav iekļauti tehniskie darbinieki, tai skaitā skolotāju palīgi jeb auklītes, te nav iekļauti izslimojušie un te nav iekļauti arī tie, kuri ir viegli slimojuši, bet objektīvu apsvērumu dēļ nav informējuši ģimenes ārstu, taču viņu antivielu rādītāji ir augsti,” sacīja Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Par likumprojektu kādā no nākamajām ārkārtas sēdēm būs jālemj arī Saeimai.

KONTEKSTS:

Latvijā pieaugot Covid-19 lipīgāka delta varianta izplatībai, valdība atbalstīja obligātu vakcinācijas pret Covid-19 prasību ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs no 1. oktobra. Savukārt citās nozarēs, ja darbinieks strādā saskarsmē ar klientiem vai ir nozīmīgs uzņēmuma darbībai, darba devējiem būs tiesības pēc 1. oktobra atlaist nepotētos darbiniekus. Par izmaiņām vēl jālemj Saeimai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti