Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Berlīnes mūra krišanas 30. gadskārta

Piejūras slimnīcas onkologi iebilst pret iestādes slēgšanu

Piejūras slimnīcas onkologi iebilst pret iestādes slēgšanu

Liepājas Piejūras slimnīcas Onkoloģijas klīnikā strādājošie pilnībā atbalsta šodien notikušo mediķu streiku, vienlaikus asi iebilst pret Veselības ministrijas plāniem klīnikā pārtraukt veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu. Iestāde ir vērsusies vairākās institūcijās, aicinot skaidrot ministrijas lēmumu. Plāns paredz turpmāk onkoloģijas pacientu ārstēšanu koncentrēt Liepājas reģionālajā slimnīcā.

Šobrīd onkoloģijas pacienti Liepājā veselības aprūpes pakalpojumus saņem divās vietās - reģionālajā slimnīcā un Piejūras slimnīcā. Veselības ministrija (VM) savu lēmumu veikt reformas VSIA “Piejūras slimnīca” pamato ar izvērtējumu, kurā analizēta pakalpojumu pieejamība, kvalitāte un izmaksas onkoloģijas nozarē.

“Ņemot vērā, ka Liepājas reģionālā slimnīca ir daudzprofilu slimnīca un tur ir ļoti daudz iespēju šos pakalpojumus attīstīt, kā arī nodrošināt kvalitāti, tas varētu būt viens no šī lēmuma aspektiem. Katrā gadījumā šīs nodošanas rezultātā tas notiks tā, lai neciestu pacients, netiktu samazināts pakalpojumu apjoms un kvalitāte," pauda VM Ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka.

Tomēr līdz šim Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests sīkākus paskaidrojumus Liepājas “Piejūras slimnīcas” onkoloģijas centrā strādājošajiem nav snieguši. “Tādu izsvērtu pamatojumu mēs neesam redzējuši un arī tā īsti nesaprotam - kāpēc tas būtu jādara. Bet patreiz par to nav domāts un arī nav runāts - kādi būs tie ekonomiskie ieguvumi un kādi būs zaudējumi pacientiem," teica VSIA “Piejūras slimnīca” Onkoloģiskās klīnikas ārsts Guntars Ķeire.

Ņemot vērā neskaidrību par turpmāko Onkoloģijas klīnikas nākotni, tās darbinieki atklātā vēstulē ir vērsušies pie medijiem, pašvaldības, Saeimas, Ministru kabineta un atbildīgās ministrijas, aicinot skaidrot Veselības ministrijas lēmumu par turpmāko medicīnas iestādes darbību. Arī Liepājas pašvaldības pārstāvji problēmu ir aktualizējuši Ministru kabinetā.

“Mēs iestāsimies par to, lai ambulatorie pacienti onkoloģijā atrastu vietu Liepājā. Un es ticu un ceru, ka kompromisu tieši par ambulatoro daļu mēs panāksim arī ar Veselības ministriju," uzsvēra Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Realizējot Veselības ministrijas iecerēto reformu, daļa no “Piejūras slimnīcas” Onkoloģijas klīnikas darbiniekiem, kuru vidū ir cilvēki pirmspensijas un pensijas vecumā, ietājoties pret reformu, pauž gatavību pamest darbu savā specialitātē un nozarē, tādējādi Liepājā pašreizējo sešu onkoloģijas speciālistu skaits varētu strauji sarukt, tiešā veidā ietekmējot arī pacientus.

“Ir jautājums par to, kāds būs sabiedrības ieguvums. Ņemot vērā to, ka ir katastrofāli zems skaits māsu, citu speciālistu, var gadīties, ka tas skaits vēl mazāks paliek," arzina VSIA “Piejūras slimnīca” Onkoloģijas klīnikas galvenā māsa Rigonda Kalna. Lai pamatotu un skaidrotu savu lēmumu, Veselības ministrijas pārstāvji ar Liepājas “Piejūras slimnīcas” darbiniekiem tiksies 13. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti