Rīta Panorāma

Tirdzniecības centra "Titāniks" nojaukšana

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Juriju Perevoščikovu

Perevoščikovs: 15% Covid-19 inficēto jau iepriekš slimību izslimojuši vai bijuši vakcinēti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Ap 15% to cilvēku, kas pašlaik inficējušies ar Covid-19, jau iepriekš slimību izslimojuši vai bijuši vakcinēti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta vadītājs Jurijs Perevoščikovs.

Imunitāti jau saņēmušo cilvēku saslimšana ar koronavīrusu ir viens no iemesliem, kāpēc saslimstība ar Covid-19 Latvijā turpina pieaugt. 

Perevoščikovs norādīja, ka to ietekmē arī cilvēku lielāka socializēšanās un došanās uz pasākumiem, kā arī ceļošana. Tāpat vīrusa omikrona paveidam ir jaunas mutācijas, kas veicina slimības izplatību.

Epidemiologs gan uzsvēra, ka vienlaikus ar slimības izplatības pieaugumu slimnīcās Covid-19 slimnieku pieplūdums ir mērens. Kamēr slimnīcās situācija būs stabila, arī netiks rosināti papildu drošības pasākumi.

"Neraugoties uz diezgan strauju vīrusa izplatīšanos, stacionāros ir mērens pieaugums, kas neizraisa lielas bažas. Tas varētu būt vienīgais kritērijs papildu pasākumu ieviešanai. Ja situācija slimnīcās nepasliktināsies, papildu pasākumiem nebūtu lielas nozīmes," stāstīja Perevoščikovs.

Tajā pašā laikā SPKC aicina cilvēkus rūpēties par savu drošību, ievērojot profilakses pasākumus, piemēram, nedoties uz vietām, kur ir daudz cilvēku, vai lietot masku, ja no pulcēšanās izvairīties nav iespējams.

Perevoščikovs arī uzsvēra vakcinācijas nozīmīgumu, norādot, ka nevakcinētie slimo smagi un mirst trīs līdz četras reizes biežāk nekā tie, kas ir vakcinēti. "Tādējādi vakcinācija joprojām ir svarīga, lai novērstu stacionēšanu, nāvi un slimnīcu pārslogošanu," uzsvēra epidemiologs.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bijis jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsācies straujāks izplatības pieaugums. To saista ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību. Šīs nedēļas sākumā Latvijā Covid-19 saslimstības rādītājs bija augstākais kopš aprīļa beigām – 14 dienu kumulatīvais gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 400.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti