Dreja pastāstīja, ka pērn inspekcija saņēma daudzus ziņojumus par iespējamo vardarbību un katrā ceturtajā gadījumā apstiprinājušās ziņas par pieaugušo vardarbību pret bērniem, bet katrā trešajā gadījumā – par vienaudžu vardarbību. Kopumā pērn reģistrēti 46 vienaudžu vardarbības gadījumi un 35 pieaugušo vardarbības gadījumi.
Inspekcijas vadītāja norādīja, ka par laimi pieaugušo vardarbības gadījumi pārsvarā saistīti ar emocionālo vardarbību, bet ir svarīga sabiedrības izpratne, ka arī tas nav pieļaujams.
Dreja uzsvēra, ka par katru vardarbības gadījumu noteikti ir jāziņo un situācijas jārisina.
Kopumā kopš 2014. gada inspekcija novērojusi tendenci, ka izglītības iestādēs pieaug vardarbības gadījumu skaits, bet Dreja to saista nevis ar situācijas pasliktināšanos, bet gan ar to, ka sabiedrība kļūst izglītotāka, vairāk izprot, ka arī emocionālā vardarbība ir vardarbības veids, un vairāk par to ziņo.
Inspekcijas vadītāja arī uzsvēra, ka katrā vardarbības gadījuma atrisināšanā ir jāiesaistās gan izglītības iestādei, gan vecākiem. Izglītības iestādes gan bieži vien tikai parunājas un uzskata, ka tālāk nekas nebūtu jādara, atzina Dreja, uzsverot, ka katrs gadījums jārisina, jo skolā ir arī psihologi un sociālie darbinieki, nepieciešamības gadījumā jāiesaista arī bāriņtiesas.
Ir svarīgi saprast vardarbības cēloņus, un, ja izglītības iestādes nerīkojas, vecākiem ir iespējas vērsties inspekcijā, norādīja Dreja.