Pēc kontakta ar Covid-19 inficēto karantīna jāievēro arī vakcinētajiem

Ārkārtējās situācijas laikā mājas karantīna būs jāievēro arī kontaktpersonām, kam nav Covid-19 infekcijas simptomu un ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, to preses konferencē atzina Veselības ministrijas (VM) Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane.

Viņa sacīja, ka līdz šim gadījumos, kad kontaktpersonai, kam ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, bet kurai nav Covid-19 infekcijas simptomu, bija septītajā dienā pēc kontakta ar Covid-19 inficēto jāveic tests, taču mājas karantīna nebija jāievēro.

Saskaņā ar jaunajām prasībām ārkārtas situācijas laikā, kas noteikta līdz  2022. gada 11. janvārim, mājas karantīna pēc kontakta ar Covid-19 inficēto būs saistoša arī  personām ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Pēc VM speciālistes teiktā, iepriekš minētais izņēmums ārkārtējās situācijas laikā vairs nebūs spēkā, ņemot vērā strauji pieaugošo Covid-19 slimnieku skaitu. Ar Covid-19 slimo arī vakcinētie, starp viņiem arī ir gana daudz Covid-19 slimnieku, teica Feldmane, norādot, ka tādējādi plānots atslogot stacionārus.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā pieejamo informāciju mājas karantīna ilgst 14 dienas un tā jāievēro kontaktpersonai pēc pēdējā kontakta ar personu, kurai laboratoriski apstiprināta Covid-19 infekcija. Mājas karantīnas laikā kontaktpersonai jāuzturas dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā. Šai personai arī ir jābūt pieejamai saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām u.c.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt