Pašvaldības policija kontrolēs cilvēku skaitu Tērbatas ielas pasākumos

Piektdien, 31.jūlijā, vakarā sāksies Tērbatas ielas nedēļas nogales pasākumi. Plānots prāta spēļu turnīrs, dažādas sportiskas aktivitātes un diskusijas. Pašvaldība aicina būt atbildīgiem, ievērot divu metru distanci un nedrūzmēties. Pasākumu norises vietās būs pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis informēja, ka Tērbatas ielā katru dienu sabiedrisko kārtību uzrauga vairāki tam īpaši norīkoti darbinieki, taču uz atsevišķiem pasākumiem tiks piesaistīti papildspēki.

Restorānu vasaras tereases Tērbatas ielā.Baiba Runce

Pašvaldības policija sola pievērst pastiprinātu uzmanību tieši cilvēku skaitam.

“Te gan uzreiz jāpiebilst, ka organizatori visus mūsu ieteikumus ir uzklausījuši un praktiski visi pasākumi noritēs slēgtās teritorijās, proti, Vidzemes tirgus teritorijā, kuru var aizvērt ar vārtiem, vai arī Natālijas Draudziņas vidusskolas pagalmā. Un tas arī ievērojami atvieglos mūsu darbu,  kontrolējot tieši to, lai netiktu pārsniegts cilvēku skaits, nenotiek nekontrolēta drūzmēšanās, lai šie pasākumi varētu noritēt mierīgi, bez kādiem pārkāpumiem,” sacīja Sadovskis.

KONTEKSTS:

Tērbatas ielas atklāšanas pasākums jau daudz kritizēts par cilvēku drūzmēšanos un distances neievērošanu. Valsts policija sākusi arī administratīvo lietvedību, lai izvērtētu organizatoru atbildību. Tērbatas ielas svētku organizatoriem bija jāspēj prognozēt lielu interesi un pulcēšanās risku, norādīja Slimību profilakses un kontroles centra eksperts Jurijs Perevoščikovs. 

17. jūlijā Rīgā, Tērbatas gājēju ielas atklāšanas pasākumā, apmeklētāji masveidā neievēroja Covid-19 dēļ noteiktos distancēšanās noteikumus, tādēļ nākamajā dienā pasākumi tika atcelti. 

Rīgas pašvaldība eksperimenta veidā pirmo reizi realizē pilsētas vasaras ielas ideju, uz vienu mēnesi atvēlot Tērbatas ielu gājējiem, riteņbraucējiem, tirgotājiem un nedēļas nogalēs - kultūras notikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti