Par Valsts zemes dienesta vadītāju izraudzīta VID ģenerāldirektora vietniece Vita Narnicka

Ir noslēdzies Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora atlases konkurss, kurā komisija par uzvarētāju atzinusi Vitu Narnicku. Konkursa uzvarētāja guvusi arī Ministru prezidenta biedra, tieslietu ministra Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija) atbalstu, viņas kandidatūra jāvirza apstiprināšanai Ministru kabinetā, informēja Valsts kancelejā.

Vitas Narnickas līdzšinējā darba vieta ir Valsts ieņēmumu dienests (VID), kur viņa no 2013. gada ir bijusi Informātikas pārvaldes direktore un pēdējos četrus gadus – arī ģenerāldirektora vietniece. Šajā laikā Narnicka piedalījusies VID reorganizācijā, tai skaitā pārveidojot dokumentu pārvaldību par pilnībā digitālu un ieviešot kopdarbošanās platformu VID iekšējo sistēmu pārvaldībai. 

Pirms tam nākamā Valsts zemes dienesta vadītāja četrus gadus bijusi direktora vietniece pētniecības un informācijas tehnoloģiju (IT) jautājumos Valsts reģionālās attīstības aģentūrā, kur nodrošināja centrālo e-pārvaldes risinājumu izveidi, uzturēšanu un attīstīšanu. No 2006. līdz 2008. gadam Vita Narnicka vadījusi E-pakalpojumu attīstības nodaļu Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātā. Pirms tam Narnickas darbavieta četrus gadus bijusi Iepirkumu uzraudzības birojs, kur vadīta Iepirkumu sistēmas pilnveidošanas daļa un pēdējo gadu ieņemts arī direktora vietnieka amats. Līdztekus minētajiem amatiem Narnicka no 2005. līdz 2009. gadam bijusi arī lektore Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikācijas fakultātē.

Nākamā Valsts zemes dienesta vadītāja Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikācijas fakultātē ieguvusi maģistra grādu telemātikā, turpat arī aizstāvējusi doktora disertāciju. Pārvalda krievu un angļu valodu.

Komentējot savu motivāciju stāties Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora amatā, Vita Narnicka paziņojumā medijiem norādīja: “Klienti sagaida, ka Valsts zemes dienests sniedz pakalpojumus inovatīvi, maksimāli efektīvi. No otras puses, pakalpojumiem ir jābūt pieejamiem katram klientam saprotamā un ērtā veidā. Esmu aktīvi piedalījusies digitālās transformācijas procesos un apņemos šo savu pieredzi pielietot, strādājot Valsts zemes dienestā.”

Pēc uzvaras amata konkursā Vita Narnicka ir tikusies ar tieslietu ministru, kurš izteicis atbalstu kandidatūrai.

“Esmu gandarīts, ka mūsu komandai pievienojas tik pieredzējis un augsti kvalificēts vadītājs. Mainās ne tikai tehnoloģijas un biznesa vide, bet arī izpratne par valsts pārvaldes lomu procesu un pakalpojumu nodrošināšanā. Valsts zemes dienestam jākļūst par līderi šo tendenču ieviešanā, un esmu pārliecināts, ka Vitas Narnickas vadībā tas par tādu kļūs," paziņojumā medijiem norādīja Bordāns.

KONTEKSTS:

Valsts zemes dienesta vadītāja amats bijis vakants, kopš aprīļa sākumā Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, ar kuru atstādinātajai VZD ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai piemērojams disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

Uz amatu tika izsludināts atklātais konkurss, kas norisinājās trijās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām. Otrās kārtas laikā atlases komisija uzklausīja pretendentu motivāciju ieņemt šo amatu un atbildes uz 10 jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un iestādes darbības jomu, kā arī redzējumu par zemes dienesta prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados. Savukārt konkursa trešajā kārtā tika vērtētas pretendentes vadības kompetences.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina un Tieslietu ministrijas Personālvadības departamenta direktore Airisa Auzāne. Ar padomdevēju tiesībām piedalījās pārstāvji no Latvijas Mērnieku biedrības un Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti