No nākamā gada par brīvu būs pieejami Valsts zemes dienesta dati

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Valsts zemes dienestam (VZD) no nākamā gada budžeta ir piešķirts papildu finansējums divu miljonu eiro apmērā, lai iedzīvotājiem bez maksas atvērtu datus no četriem dažādiem reģistriem. 

No nākamā gada par velti būs pieejami Valsts zemes dienesta dati
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Saņemot piešķirto finansējumu, VZD būs iespēja veikt datu atvēršanu no Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas, Valsts adrešu reģistra informācijas sistēmas, Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas centrālās datubāzes un Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas.

Zemes dienesta ģenerāldirektore Vita Narnicka norādīja, ka ir sperts liels solis pretim atvērtākai un digitāli pieejamākai valsts pārvaldei un no datu atvēršanas ieguvēji būs visi. Proti, gan iedzīvotāji, gan uzņēmumi varēs ērti un bez maksas piekļūt datiem par nekustamo īpašumu, zemes vienībām, būvēm, administratīvām teritorijām, adresēm un citiem datiem.

“Piemēram, adrešu dati – mēs ne reizi vien esam saskārušies, kad kādā piegādes ķēdē nav visas adreses pieejamas, jo līdz šim vienkārši vajadzēja maksāt par šiem datiem. Tagad maksāt nevajadzēs. Es ceru, ka visas globālās platformas ātri to paņems un sāks izmantot, kā arī maziem Latvijas biznesiem noteikti atvieglosies dzīve ar to, kad vajag adreses, tās būs pieejamas vienkārši,” atzīmēja Narnicka. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti