Par terorakta plānošanu Breivīka slavinātājam prasa piemērot medicīnisku piespiedu līdzekli

13. jūnijā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore nodevusi tiesai lietu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai vienam vīrietim par to, ka viņš gatavojās veikt teroraktus kādā no skolām un vairākās citās vietās Jūrmalā. Aizturētais vīrietis ir slavinājis Norvēģijas masu slepkavu Andersu Bēringu-Breivīku.

Prokuratūrā informēja, ka vīrietis, kurš nepieder nekādai teroristiskai organizācijai, bija norvēģu terorista Andersa Bēringa-Breivīka darbību atbalstītājs un piekritējs. Viņš nolēma izdarīt teroraktus jeb darbības, kas vērstas uz masveida cilvēku iebiedēšanu, dedzināšanu, kaitējot valsts un tās iedzīvotāju interesēm.

Persona sastādīja plānu un veica sagatavošanās darbus, tai skaitā sagādāja līdzekļus noziedzīgā nodarījuma īstenošanai.

Veicot savlaicīgas procesuālas darbības, izmeklēšanas iestādes pārtrauca viņa noziedzīgās darbības. Tāpat persona veikusi arī nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu, jo dažādās interneta vietnēs no 2016. līdz 2018. gadam ievietoja pret krievu un romu tautības pārstāvjiem vērstus komentārus.

Pirmstiesas izmeklēšanā tika noskaidrots, ka vīrietis noziedzīgo nodarījumu izdarījis, būdams nepieskaitāmības stāvoklī. Tāpēc Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore pieņēma lēmumu par krimināllietas nosūtīšanu Rīgas rajona tiesai (Jūrmalā) medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai.

Par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanu būs jālemj tiesai. Krimināllikumā teikts, ka personām, kas izdarījušas noziegumus, bet sirgst ar psihiskiem traucējumiem un ir atzītas par nepieskaitāmām, var noteikt vairākus medicīniska rakstura piespiedu līdzekļus. Tie paredz ambulatora ārstēšanu medicīnas iestādē, ārstēšanu vispārēja tipa psihiatriskajā slimnīcā un ārstēšanu specializētā psihiatriskajā slimnīcā ar apsardzi. Tāpat šādos gadījumos var personu nodot tuvinieku vai citu personu, kas veic slimnieku kopšanu, gādībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti