Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Atsaka telpas leģionāru pretiniekiem

Panorāma

Pulcējas I.Sudrabas domubiedri

Par palīdzības sniegšanu Zolitūdē maksās IeM

Par palīdzības sniegšanu Zolitūdē maksās IeM

Atbildīgās iestādes vienojušās, ka par palīdzību Zolitūdes traģēdijas glābšanas darbos iesaistītajam uzņēmumam SIA „Arsava” līdzekļus veltīs Iekšlietu ministrija.

Jau nedēļas sākumā LTV „Panorāma” vēstīja, ka uzņēmumi, kuru darbinieki un tehnika Zolitūdes traģēdijas laikā 70 stundas no vietas palīdzēja glābšanas darbos, vēl joprojām nav saņēmuši samaksu par darbu. Izdevumu tāmes uzņēmumi iesnieguši Rīgas domei, bet tagad izrādās – pēc naudas būs jāvēršas pie ugunsdzēsības un glābšanas dienesta. Tur norāda – negadījuma brīdī nebija laika domāt ne par ministru kabineta noteikumiem, ne citiem normatīvajiem aktiem, bija nepieciešama specifiska tehnika, kādas VUGD rīcībā nebija. Pastāvēja iespēja to piesaistīt arī pašiem, bet celtņus nolīgusi Rīgas dome.

„Šī notikuma karstumā jebkurā gadījumā glābšanas dienests protams paļāvās uz to, ka šādi resursi ir pieejami, un dome paļāvās uz to, ka viņi varētu šo samaksāt, bet nu. (..) Iespējams, viņi uzņēmās saistības, kas īsti juridiski nav izpildāmas no pašvaldības puses. Tāpēc mēs it kā paļāvāmies, ka viņi šīs darbības veiks,” saka VUGD pārstāvis Ivars Nakurts.

Glābēji atzīst – Rīgas dome trešdien juridiski pamatojusi, kādēļ pašvaldība nav tā institūcija, kurai šajā gadījumā būtu jāsedz radušies izdevumi. Tas, kas mulsina VUGD – Rīgas domes notikuma vietā traģēdijas brīdī dotais solījums pēcāk norēķināties ar cilvēkiem, kuri bija ieradušies palīdzēt. Ja ugunsdzēsēji uzreiz būtu zinājuši, ka pašiem nāksies maksāt, nepieciešamās procedūras jau būtu nokārtotas.

Trīs nedēļas – tik daudz laika varētu būt nepieciešams, lai uzņēmumi no jauna iesniegtu izdevumu tāmes un citus nepieciešamos dokumentus, tikai šoreiz – nevis domei, bet VUGD, kur tie, gan tikai formāli, bet tiktu izskatīti vēlreiz. Rīgas domē atzīst – uzņēmumiem samaksa par darbu bija jāsaņem jau sen, bet solījumu par to parūpēties komentē īsi – likums nosaka, ka jāmaksā valstij.

„Saprotiet, nav svarīgi, ko kurš teica, ir svarīgi, kāda ir likumdošana, un pēc tās arī ir jāvadās. (..) Likumā ir skaidri nodalītas atbildības – kas ko dara, un tālāk arī šī rīcība notiek atbilstoši MK noteikumiem,” saka Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis atzīst – tagad, izpētot normatīvos aktus, apstiprinās – Rīgas domei izdevumi par glābšanas darbos piesaistīto uzņēmumu pakalpojumiem nav jāsedz. Ministrs gan uzsver – traģēdijas brīdī dome apņēmusies to darīt. „Tajā brīdī un tajā laikā mēs bijām ļoti saliedēti un visi  bija gatavi darīt jebko, ziedoja, atdeva pēdējo kreklu. Skaidrs, ka tā bija mutiska vienošanās,” atzīmē iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Kopumā samaksu par palīdzību glābšanas darbos Zolitūdes traģēdijas laikā nav saņēmuši seši uzņēmumi, un parāda apjoms ir gandrīz simts tūkstoši eiro. Iekšlietu ministrija valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam šo summu piešķirs no budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt