Panorāma

Nedēļa "Panorāmas" videoarhīvos

Panorāma

Pilzene 2015 atklāta

Pārsūdz arestus Zolitūdes lietā

Pārsūdz arestus Zolitūdes lietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Aizdomās turamie Zolitūdes traģēdijas lietā - būvinženieris Ivars Sergets un būveksperts Andris Gulbis, kuriem piemērots stingrākais drošības līdzeklis - apcietinājums, to šonedēļ pārsūdzējuši un tuvāko nedēļu laikā gaida citu tiesas lēmumu. Ar izmeklētājiem viņi pilnībā esot sadarbojušies. Taču, vai un cik lielā mērā Sergets un Gulbis saskata savu atbildību veikala sabrukšanā, aizdomās turamo advokāti izsakās izvairīgi.

Ivara Sergeta un Andra Gulbja advokāti īpaši uzsver, ka viņu klienti pilnībā sadarbojušies ar izmeklēšanu un snieguši visu prasīto informāciju.

Taču uz jautājumu, vai atzinuši arī savu atbildību, atbildēs jaušama vēlme nodalīt atbildības izpratni morālā un juridiskā aspektā.

"Tas, protams, ir jāvērtē tiesai, tas ir tiesas lemšanas jautājums. Klients ir jau no paša sākuma uzņēmies atbildību par šo jautājumu, bet tīri par juridisko atbildību un krimināltiesisko atbildību, tas, protams, ir jālemj tiesai," saka Ivara Sergeta advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

"Protams, ka žēl, ka tā ir, jo viņš jau bija kā eksperts, par ko tad vispār šī ekspertīze ir? Ne jau no paša sākuma līdz celtniecības pabeigšanai. Tas ir tikai pats sākumposms. Tālāk, kas attiecas, kam ir bijusi šī ideja dalīt kopnes, to jūs visi ziniet, tas uz viņu vairs neattiecas," skaidro Andra Gulbja advokāte  Vaida Davidsone. 

Ja gribētu bēgt, bija gana daudz laika to izdarīt - tā par policijas prasīto un tiesas uzliktā aresta lietderību saka būvinženiera Ivara Sergeta advokāts. Arī citi policijas argumenti apcietināšanai viņa ieskatā nav pamatoti. Tāpēc lēmums pārsūdzēts. Kā rīkoties ar Sergetam piederošā uzņēmuma "HND Grupa" mantai uzlikto arestu, vēl lemšot, jo vajadzīga dziļāka juridiskā analīze.

"Nav īsti skaidrs, ko var darīt uzņēmums, kuram ir arestēti konti un kā vispār iespējams tālāk darboties," atzīst advokāts.

Arī būveksperta Andra Gulbja advokāte tiesas lēmumus jau pārsūdzējusi.

"Protams, tā ir liela traģēdija notikusi, jebkurš izsaka savu līdzjūtību, visa Latvija juta līdzi. Bet vienalga, tas ir mazāk smags noziegums, un piemērot šo visbargāko līdzekli apcietinājumu, es domāju, ka nav pamata. Tad ir jābūt cilvēkam ar tendenci izvairīties, pretdarboties, traucēt, viņam tādas tendences nav," skaidro advokāte.

Jau vēstīts, ka kopumā Zolitūdes kriminālprocesa izmeklēšanā Valsts policija atzinusi par aizdomās turamām trīs personas. Trešais ir arhitekts Andris Kalinka, taču viņam piemērots vieglāks drošības līdzeklis - policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts. Pamatojot šādu atšķirību, policijā īpaši uzsvēra viņa attieksmi izmeklēšanas laikā. Policijā norāda - aizdomās turamie būšot vēl. Lietu prokuratūrai varētu nodot tuvāko divu mēnešu laikā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti