Rīgas būvvaldē vērtēs traģēdijas vietā palikušā daudzstāvu nama apsekošanas atzinumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rīgas pilsētas būvvalde saņēmusi tehniskās apsekošanas atzinumu par Zolitūdes traģēdijas vietā esošās daudzstāvu ēkas tehnisko stāvokli no ēkas īpašniekiem SIA „Homburg Zolitude”. Pagaidām atzinumu būvvalde vēl vērtē, bet cietušo viedoklis par ēku ir viennozīmīgs – tā ir jānojauc. Tikmēr „Homburg Zolitude” savus plānus saistībā ar daudzstāvu ēku nekomentē.

Vairāk nekā 300 lapaspušu garo tehniskās apsekošanas atzinumu Rīgas pilsētas būvvalde saņēma piektdien. Zolitūdes traģēdijas teritorijā esošo daudzstāvu ēku apsekoja ēkas īpašnieku SIA „Homburg Zolitude” pieaicināti eksperti no Lielbritānijas. Atzinums bijis vajadzīgs, lai izvērtētu traģēdijas vietā palikušās ēkas drošību, stāsta Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs:

„Protams, atzinums ir nepieciešams, lai saprastu šī atlikušā daudzstāvu, daudzdzīvokļu nama tehnisko stāvokli tiktāl, cik viņa bija uzbūvēta. Vai šis veikala nogruvums nav kaut kādā veidā cita starpā negatīvi ietekmējis šīs ēkas tehnisko stāvokli.”

Atzinumu būvvalde izskatīs mēneša laikā. Iepriekš bija paredzēts, ka būvvalde pati veiks ēkas apsekošanu, tomēr iepirkuma konkurss par ēkas novērtēšanu beidzās bez rezultāta. Vircavs gan uzskata, ka būvvaldei pietiks arī ar „Homburg Zolitude” pasūtīto ekspertīzi.

„Jebkādā gadījumā, to drīkst izstrādāt tikai savā jomā sertificēti speciālisti, kuri ar savu zvērestu ir apliecinājuši, ka sniegto ziņu pareizība ir adekvāta. Tāpēc viņiem ir attiecīgs sertifikāts. Būvvaldei nav pamata apšaubīt sertificētu speciālistu viedokļa pamatotību,” norāda Vircavs.

Paši īpašnieki - „Homburg Zolitude” - joprojām atsakās komentēt savus plānus attiecībā uz ēku. Kā pastāstīja uzņēmuma pārstāve Rūta Grikmane, vispirms esot jāļauj Rīgas būvvaldei izskatīt atzinumu. Tikmēr Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrība „Zolitūde 21.11.” vēlas, lai ēka tiktu nojaukta.

Biedrības vadītāja Saeimas deputāte Regīna Ločmele-Luņova no partijas „Saskaņa” uzsver - ēka būtu jānojauc neatkarīgi no tā, kas rakstīts atzinumā.

„Eksperti mums norādīja uz to, ka jebkura ekspertīze pašreiz teiks, ka šī ēka ir droša un varētu būt nodota ekspluatācijai pēc kaut kādu nostiprināšanas darbu veikšanas. Tāpēc tas mums nebūs nekāds pārsteigums. Mēs vēlreiz pasvītrojam, ka mēs cīnāmies par to, ka šis ēku komplekss būtu nojaucams morālu apsvērumu dēļ. Mēs gribam to panākt, un es ceru, ka mēs to panāksim,” sacīja Ločmele-Luņova.

Biedrība vēlas, lai Zolitūdes traģēdijas vietā būtu memoriāls cietušajiem. Šādu ideju iepriekš atbalstījusi arī Rīgas dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti