Panorāma

Smagi slimu bērnu ārstēšanai ārzemēs nākamgad tērēs tikpat cik šogad

Panorāma

Vienoti cīnīsies pret Krievijas propagandu

Atsauc prasību pret N.Ušakovu un A.Pauniņu

Zolitūdes traģēdijā cietušo ģimene atsauc prasību pret Ušakovu un Pauniņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Zolitūdes traģēdijā cietusī Skadmaņu ģimene ir atsaukusi prasību tiesā pret Rīgas mēru Nilu Ušakovu („Saskaņa”) un vienu no būvfirmas „Re&Re” īpašniekiem Aināru Pauniņu. Ģimene gribēja prasīt abu amatpersonu atvainošanos – no Ušakova par bezdarbību traģēdijas laikā, bet no Pauniņa - par izklaides braucieniem drīz pēc traģēdijas un nevēlēšanos iesaistīties palīdzībā cietušajiem.

Skadmaņi bija iesnieguši tiesā prasību par to, ka Ušakovs un Pauniņš nebija atvainojušies par pērn 21.novembrī notikušo traģēdiju Zolitūdē, kur sagrūstot veikalam „Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēku. Viņu vidū arī 23 gadus vecā māksliniece Daina Skadmane un viņas tēvs, 58 gadus vecais Jānis Skadmanis, kurš pirms tam 15 gadus bija strādājis Iekšlietu ministrijā.

Tomēr otrdien uz tiesu bija ieradušies tikai abu atbildētāju pārstāvji.

Skadmaņu ģimene bija atsūtījusi vēstuli, kurā atsauca apsūdzības. Uz tiesas sēdi nebija ieradies arī cietušo advokāts Aldis Gobzems.

Tā kā arī atbildētāju pārstāvji necēla iebildumus, tad tiesas sēde tika slēgta dažas minūtes pēc tās sākuma.

 

Tiesnese vien nolasīja iesniegumu ar lūgumu izbeigt tiesvedību lietā. Apsūdzēto pārstāvji pret to, protams, neiebilda, tādēļ lietu slēdza. 

Kā Latvijas Televīzijai vēlāk skaidroja advokāts Gobzems, atvainošanos no Ušakova ģimene vairs neprasa, jo mērs un viņa padotībā esošās iestādes cietušajiem tomēr palīdzējušas.

Būvniekam Pauniņam prasības atsaukšana esot iedota kredītā – ar cerību, ka tas uzņēmēju mudināšot sākt sarunāties ar traģēdijas skartajiem cilvēkiem. „Gaidīta tiek gan atvainošanās, gan principā galvenokārt tiek gaidīta kaut kāda konstruktīva rīcība. Ne tikai rīcība, algojot advokātus un cenšoties sevi aizstāvēt, bet konstruktīva rīcība kā pretimnākšana cietušajiem, lai cietušajiem nevajadzētu septiņus gadus tiesāties,” sacīja Gobzems.

Gobzems dod mājienu, ja Pauniņš „Re&Re” vārdā vēlētos sākt izlīguma sarunas, tad arī cietušie būtu gatavi diskutēt par pieprasīto kompensāciju mazināšanu. Taču advokāts uzsver – tas, ka Skadmaņu ģimene šīs dienas sēdē atsaukusi morālās dabas prasību atvainoties, nenozīmē, ka tiek atsauktas prasības pēc materiālām kompensācijām.

Vēstīts, ka Zolitūdes traģēdijā pērn bojā gāja 54 cilvēki. Nelaimes izmeklēšana aizvien turpinās, un gan policija, gan ģenerālprokuratūra to ir atzinusi par visu laiku apjomīgāko lietu kopš neatkarības atgūšanas.

Sagrūstot lielveikalam „Maxima”, pirms gada Zolitūdē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Skadmaņi sagruvušajā veikalā zaudēja ģimenes tēvu un meitu.

Tāpat kā daudzi citi cietušie, Skadmaņi  tiesāsies, lai saņemtu 70 miljonu eiro kompensāciju par katru bojāgājušo tuvinieku. Šīs prasības vairākās Latvijas tiesās vērstas pret «Maxima Latvija», «Re&Re», «Homburg Zolitude», SIA «Tineo», Rīgas domi, arhitektu firmu «Kubs» un SIA «HND Grupa».

Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad vakarā, cilvēkiem iepērkoties, sagruva Priedaines ielā 20 esošais „Maximas” veikals. Nelaimē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, to vidū trīs glābēji. Bez vismaz viena vecāka palika 23 bērni.

Valsts policija aizvien turpina lietas izmeklēšanu, sola to pabeigt jau tuvākajā laikā. Tikmēr atbildību neviens nav uzņēmies.

Traģēdija sašūpoja Latvijas sabiedrību. Pēc tās ziedojumi traģēdijas upuru radiniekiem un cietušajiem sasniedza visu laiku lielāko apjomu, kas ziedots kādam konkrētam mērķim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti