Par Jelgavas novada domes priekšsēdētāju ievēlē Madaru Lasmani

Par Jelgavas novada domes priekšsēdētāju trešdien ievēlēts Madars Lasmanis ("Latvijas attīstībai").

Uz amatu kandidēja arī Ilze Vītola (Latvijas Zemnieku savienība (LZS)) un Dainis Liepiņš (Latvijas Reģionu apvienība (LRA)).

Lasmanis saņēma desmit balsis, Vītola - četras, bet Liepiņš - trīs. Viens domes deputāts balsojumā atturējies no kāda kandidāta izvēlēšanās.

Jelgavas novada domē norādīja, ka balsojumā par domes priekšsēdētāja ievēlēšanu kopumā balsoja 18 no 19 deputātiem. Domes priekšsēdētājs ārkārtas sēdē tika ievēlēts ar balsošanas zīmēm. Līdzšinējais domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (LZS) veselības stāvokļa dēļ balsojumā nevarēja piedalīties, lai gan sēdē piedalījās attālināti. 

Lasmanis sola novadā pārmaiņas, lai vairotu iedzīvotāju lepnumu un piederības sajūtu novadam, kā arī uzlabotu dzīves kvalitāti un veicinātu ilgtspējīgu attīstību. 

"Esmu pārliecināts, ka mums ir pa spēkam kļūt par komandu, kas Jelgavas novadā īsteno ilgi gaidītās pārmaiņas! Pandēmijai, kas izmainījusi mūsu dzīvi līdz nepazīšanai, pievienojusies energoresursu cenu krīze – pašvaldība nedrīkst atrasties dīkstāvē!

Šodiena iezīmē pagrieziena punktu, un mums priekšā daudz darba, kas kopīgi jāpaveic!

Pirmais no tiem – novada budžeta izstrāde un apstiprināšana. Otrs, kas jārisina tikpat neatliekamā kārtā – apkures tarifu samazināšana, lai energoresursu cenu krīze būtu pārdzīvojama ikvienam. Tarifi, starp citu, mums ir vieni no augstākajiem valstī!" mērķus un steidzamākos darbus raksturoja Lasmanis.

Paziņojumā medijiem pēc ievēlēšanas amatā viņš uzsvēra, ka ir atvērts komunikācijai un augstu vērtē sadarbību, tādēļ arī Jelgavas novada domes turpmāko darbu veidošot cieņpilna dialoga formā kā pašvaldības ietvaros, tā ar novada iedzīvotājiem.

Jelgavas novada domē informēja, ka Lasmanis iecerējis mēģināt kolektīvu saliedēt un runāt ar katru deputātu, nevienu no 19 vietvaras pārstāvjiem neatstumjot malā.

Lasmanis pārstāv partiju "Latvijas attīstībai". Viņš ir bijis triju Saeimas sasaukumu deputāts. Pamata un vidējo izglītību ieguvis Vilces pamatskolā un Valsts Bulduru dārzkopības tehnikumā. 2002. gadā pabeidzis Latvijas Lauksaimniecības universitāti un ieguvis bakalaura grādu dārzkopībā. 2005. gadā, absolvējot Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāti, ieguvis maģistra grādu dabas zinātnēs (specializējoties entomoloģijā).

Politikā Lasmanis iesaistījies jau no 2002. gada, kad kandidēja 8. Saeimas vēlēšanās no partijas "Jaunais laiks" saraksta. Vēlāk 2013. gadā Lasmanis tika ievēlēts Jelgavas novada domē, kur darbojās opozīcijā. Paralēli deputāta pienākumiem Jelgavas novada domē Lasmanis līdz šim pildīja arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša ("Latvijas attīstībai") padomnieka pašvaldību jautājumos pienākumus.

KONTEKSTS:

5. janvārī no amata tika atbrīvots Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (LZS). Sēdē par neuzticības izteikšanu pats Caune nepiedalījās, jo atradās neplānotā prombūtnē. Par viņa atbrīvošanu no amata nobalsoja 11 domnieki, četri bija pret, bet trīs balsojumā nepiedalījās.

Politiskās pārbīdes jaunajā Jelgavas novadā notiek pēc Ozolnieku novada pievienošanas. Tur Zaļo un Zemnieku savienības partijas vēsturiski bijušas šķirtas, un Zaļās partijas pārstāvju ievēlēšana Jelgavas novada domē ilggadējam novada vadītājam Caunem stabilitāti nodrošināja neilgu laiku. Jelgavas novada domē faktiski koalīcija bija sabrukusi, un domnieki centās panākt uzticības balsojumu Caunem. 

Tikmēr par vietvaru uzraudzību atbildīgais ministrs jau decembrī pieprasīja sniegt paskaidrojumus Caunem par domes darba organizācijas neatbilstību normatīvo aktu prasībām, patvaļīgi pārtraucot kārtējo domes sēdi. Saņemot nepilnīgas atbildes, ministrs atkārtoti prasīja Caunes skaidrojumus.

Jelgavas novada domes priekšsēdētāja amatu Ziedonis Caune ieņēma kopš 2009. gada vidus. Līdz tam viņš bijis arī Jelgavas rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks un Vircavas pagasta priekšsēdētājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti