Par Grupu kreklu dienā saziedoto naudu sniedz atbalstu vēl vienam mūziķim

No Grupu kreklu dienā saziedotajiem līdzekļiem – kopumā 4005 eiro – "Fonds Līdzskaņa" sniedzis atbalstu jau otrajam mūziķim – latviešu dzejniekam, dziesminiekam, grupas "Dodo" dibinātājam un solistam Ģirtam Koknēvičam.

Fonda “Līdzskaņa” vadītāja Liena GrīnaLauris Zvejnieks

  Smagā satiksmes negadījumā pirms 11 gadiem Ģirts Koknēvičs pārcieta galvas traumu, kā rezultātā radās kustību un runas traucējumi. Ņemot vērā veselības stāvokli un esošās problēmas, Ģirtam ir nepieciešams ilgstošs “Fonda Līdzskaņa” atbalsts. Grupu kreklu dienas ietvaros iegūto līdzekļu daļa tiks izmantoti, lai maksimāli uzlabotu Ģirta ikdienas kvalitāti, tostarp runas spējas. Lai to nodrošinātu, mūziķim tiks sniegts finansiāls atbalsts logopēda vizītēm.

  Ģirts Koknēvičs ir grupas “Dodo” virzītājspēks, kas klausītājus apbūra ar sarakstītājām un emocionāli piesātinātajām dziesmām. Grupas pamatsastāvu veido četri cilvēki – dzied Ģirts Koknēvičs un Gunita Groša, akustisko ģitāru spēlē Mārtiņš Liepa (Sīmanis), sintezatorus, elektrisko ģitāru un flautu spēlē Andris Gauja. Nenoliedzama ietekme uz “Dodo” skanējumu ir arī grupas patronam, producentam Ingum Baušķeniekam, kurš 2009. gada vasarā izteica iniciatīvu uzsākt darbu pie albuma ieraksta, kuru aranžēja kopā ar Andri Gauju. Sadarbībā ar Ingu kopumā izdoti divi albumi – "Pasaule var nomirt" un “Tur tek tu”.

  “Uzsākot sadarbību ar Latvijas Radio 2 un Pieci.lv, raugāmies uz ilgtermiņu – mēs vēlamies Grupu kreklu dienu veidot kā tradīciju ar pievienoto vērtību, kas ar katru nākamo gadu pieņemtu arvien plašākas aprises. Esam patiesi priecīgi, ka mūsu starpā ir tik daudz cilvēku, kas sniedz gan finansiālu, gan emocionālu atbalstu. Kopā mēs spējam darīt lielas lietas – sniegt atbalstu tiem mūziķiem, kuri gadu gaitā mūs ir iepriecinājuši, uzmundrinājuši bēdīgākos dzīves posmos un ne mazāk svarīgi – veidojuši Latvijas kultūras muzikālo telpu,” paziņojumā medijiem norāda Liena Grīna, “Fonda Līdzskaņa” vadītāja.

  Par Grupu kreklu dienā saņemtajiem ziedojumiem pirmā palīdzība tika sniegta grupas "Juuk" un ansambļa "Manta" dalībniekam Raitim Viļumovam un viņa ģimenei. Raitis ar sievu Ievu, kura bija bērniņa gaidībās, devās muzicēt uz pašizaugsmes nometni Itālijā, un tās pēdējā dienā Ievai sākās priekšlaicīgas dzemdības. Jaunajai ģimenei bija nepieciešams atbalsts sadzīvisku apstākļu nodrošināšanai meitas attīstībai, uzturēšanās un transporta izdevumiem nokļūšanai mājās. Šobrīd ģimene veiksmīgi ir atgriezusies Latvijā.

  KONTEKSTS:

  Kopš 2016. gada “Fonds Līdzskaņa” palīdz Latvijas mūziķiem, kuri ir nonākuši nelaimē un kuriem nepieciešams atbalsts. Līdz šim ir palīdzēts jau 16 dažādiem mūziķiem un viņu ģimenēm – Aleksandram Šlujevam, Valdim Atālam, Robertam Gobziņam, Valteram Frīdenbergam, Dainim Dobelniekam, Rolandam Balodim-Ūdrim jeb Ūdrītim, Aleksandram Kublinskim, Evai Bindei, Sondrai Zaļupei, Valdai Rudzītei, Guntaram Muceniekam, Raitim Viļumovam un citiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti