Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Salaspilī karsto ūdeni un siltumu ražos saule

Policija meklē gāzes nopludinātāju

Par gāzes iepludināšanu kanalizācijā sāk kriminālprocesu

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par noziedzīgu nodarījumu pret dabas vidi saistībā ar gāzes iepludināšanu kanalizācijā Rīgas centrā.

Otrdien, 19. martā, atbildīgie dienesti vairākas stundas meklēja avotu gāzes smakai, kuras dēļ evakuēties nācās tuvējo māju iedzīvotājiem. Policija turpina skaidrot notikušā apstākļus, un pagaidām nevienai personai aizdomās turētā statuss nav piemērots.    

Par iespējamo gāzes noplūdi Rīgas centrā liecināja gāzes smaka. Glābēji un policisti ap pulksten astoņiem vakarā norobežoja posmus Ģertrūdes un Stabu ielā, lai meklētu smakas avotu. Dažu māju iedzīvotājiem dzīvokļus uz laiku nācās pamest.  

“Mēs dzīvojam piektajā stāvā, mēs neko neredzējām. Vienkārši dzirdējām, ka nāk ugunsdzēsēji pa kāpnēm un saka, ka jāiet ārā. [..] Mums tas sarežģītākais ir tas, ka manai mammai ir 96 gadi, un viņa visu šo laiku sēž policijas busiņā,” stāstīja evakuētā iedzīvotāja Ilze.

Atklājās, ka gāzes smaka radusies, jo kanalizācijā kāds iepludinājis pārpalikumus no gāzes balona. Sašķidrinātā gāze cirkulējusi pa kanalizācijas sistēmas loku.

Glābēji sāka kanalizācijas aku ventilāciju, savukārt iedzīvotāji ap pulksten pusvienpadsmitiem varēja atgriezties dzīvokļos. Tikmēr dienesti turpināja dežurēt Stabu ielā.

Nedaudz pēc pusnakts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Stabu ielu atstāja, jo gāzes koncentrācija kanalizācijā bija mazinājusies. Dežurēt turpināja gāzes avārijas dienests un pašvaldības policisti.

Iedzīvotāju veselībai draudu nav, tomēr gāzes smaka Stabu ielā varētu būt jūtama vēl dažas dienas. Tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests iesaka iedzīvotājiem turēt logus aizvērtus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti