Nakts ziņas

Nakts ziņas

Nakts ziņas

Turpina iesniegt sarakstus EP vēlēšanām

Gāzes noplūdes draudi Ģertrūdes ielā likvidēti

VUGD: Gāzes smaku Ģertrūdes ielā, iespējams, radīja kanalizācijā izlieti pārpalikumi no gāzes balona

Otrdien, 19. martā, vakarā atbildīgie dienesti saņēma ziņas par gāzes noplūdi kādā dzīvojamā mājā Rīgā, Ģertrūdes ielā. Vēlāk konstatēts, ka gāzes smaku, iespējams, radīja notekūdeņu kanalizācijā izlieti pārpalikumi no gāzes balona.

Dabasgāzes sadales sistēmas operators, akciju sabiedrība “Gaso” informēja, ka uzņēmuma avārijas dienests 19. martā no plkst.18.00 saņēma vairākus izsaukumus par gāzes smaku kāpņu telpās Rīgā, Čaka, Stabu, Avotu un Ģertrūdes ielu kvartālā.

Apsekojot objektus un veicot šahtas pārbaudi, dienests konstatēja 0,1% gāzes koncentrāciju slēgtās pagraba telpās dzīvojamā ēkā Ģertrūdes ielā 55.

Policija no ēkas Ģertrūdes ielā evakuējusi aptuveni 25 cilvēkus. Gāzes smaka pakāpeniski izplatījās arī Stabu ielā, tāpēc arī no Stabu ielas tika evakuēti iedzīvotāji, Latvijas Radio informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Vēlāk noskaidrots, ka smaka izplatās pa kanalizāciju. Dienesti turpināja meklēt gāzes noplūdes avotu, notika notekūdeņu kanalizācijas aku pārbaude Ģertrūdes un Stabu ielās (no A.Čaka līdz Avotu ielai), tika ierobežota satiksme Ģertrūdes un Stabu ielā.

Pēc dažām stundām satiksme tika atjaunota un evakuētie iedzīvotāji varēja atgriezties savās mājās.

Arī “Gaso” paziņojumā medijiem informēja, ka “avārijas situācijas iemesls ir naftas produktu (visdrīzāk sašķidrinātās gāzes) noplūde kopējā kanalizācijas sistēmā, kas visdrīzāk nelegāli novadīta kopējā lietus ūdens vai kanalizācijas tīklā”. Lietus ūdens kanalizācija tika skalota.

Gāzes koncentrācija samazinājusies praktiski līdz nullei, informēja “Gaso”.

Pašlaik Valsts policija “veic procesuālās darbības par neatļautu naftas produktu novadīšanu lietus ūdens vai kanalizācijas tīklā”, informēja uzņēmums.

VUGD pārstāve Agrita Vītola LTV “Nakts ziņām” pastāstīja, ka draudi iedzīvotāju dzīvībai un veselībai nepastāv, taču glābēji un gāzes avārijas dienests turpina dežūru notikuma vietā, lai uzraudzītu situāciju.  

Vītola arī pastāstīja, ka, lai gan kanalizācija ir ventilēta, iespējams, tuvākajās dienās nelielā koncentrācijā gāzes smaka šajā apkaimē vēl būs jūtama.

 

Notikuma vietā strādāja VUGD, ātrā palīdzība, kā arī piecas “Gaso” avārijas dienesta brigādes, kuras veica pārbaudes ievadmezglos, pazemes komunikācijās, kāpņu un pagraba telpās.

Dabasgāzes padeve dzīvojamo namu kvartālam nebija pārtraukta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti