Par darbošanos bez vides atļaujas VVD apturējis trīs autoservisu darbību

Valsts vides dienests (VVD) apturējis trīs nelikumīgu autoservisu darbību. Divi autoservisi atradās Rīgā, bet viens Babītes novadā, informēja VVD. Dienestā norādīja, ka visi autoservisi darbojās bez nepieciešamās vides atļaujas, kā arī divi autoservisi bija izveidoti teritorijās, kur saskaņā ar pašvaldību teritorijas plānošanas dokumentiem, šādas darbības veikšana nav atļauta. 

Pārbaudot no iedzīvotājiem saņemto informāciju, VVD konstatēja, ka kādā īpašumā Babītes novada Vikuļos, Dienvidvēju ielā 1, tiek veikta automašīnu apkope un remonts bez nepieciešamās vides atļaujas. Teritorija, kur tiek veikta šī darbība, noteikta kā savrupmāju apbūves teritorija, kur šādu darbību veikt nav atļauts.

Tāpat VVD apturējis arī nelikumīgi izveidota SIA “Vilseko” autoservisa darbību Rīgā, Aglonas ielā 59. Šo uzņēmumu VVD jau iepriekš bija informējis par to, ka šādu darbību konkrētajā teritorijā aizliegts veikt, jo šī teritorija ir noteikta kā dzīvojamās apbūves teritorija. Tomēr atkārtotas pārbaudes laikā vides inspektori konstatēja, ka uzņēmums turpina nelikumīgo darbību.

Abos gadījumos lēmumi par darbības apturēšanu pieņemti, jo turpmāka šo autoservisu darbība var radīt kaitējumu videi, kā arī traucēt apkārtējos iedzīvotājus un negatīvi ietekmēt viņu dzīves kvalitāti un veselību. Vienlaikus šie autoservisi izveidoti teritorijās, kur atbilstoši pašvaldības redzējumam par teritorijas izmantošanas mērķi šāda darbība nav atļauta, darbības veicēji nevar saņemt vides atļauju.

Savukārt Rīgā, Krustabaznīcas ielā 9A, VVD apturējis nolietotu automašīnu izjaukšanas un autoremonta darbnīcas darbību. Iepriekš, veicot pārbaudi šajā teritorijā, tika konstatēts, ka tajā atrodas nolietotas automašīnas, kā arī automašīnu remontā vai izjaukšanas procesā radušies atkritumi – nolietotas riepas, automašīnu vraki un citi, bet iekštelpās tiek veikts autoremonts. VVD informēja zemes īpašnieku par konstatētajām neatbilstībām. Tā kā uzņēmums nebija vērsies VVD ar iesniegumu nepieciešamās vides atļaujas saņemšanai, kā arī uzraudzības pārbaudes laikā vides inspektori konstatēja, ka objektā turpinās automašīnu izjaukšana vai remonts un būvei pieguļošajā teritorijā atrodas šīs darbības rezultātā radušies atkritumi, pieņemts lēmums par darbības apturēšanu. Īpašniekam uzdots, apturot savu piesārņojošo darbību, ievērot vides aizsardzības prasības, nodot atkritumus atbilstošam atkritumu apsaimniekotājam, neradot vides piesārņojuma vai piegružojuma draudus.

VVD ir brīdinājis zemes īpašniekus, ja autoservisu darbība netiks pārtraukta, tad dienests kā izpildiestāde uzsāks izpildi piespiedu kārtā. Par piespiedu izpildes līdzekli tiks izvēlēta piespiedu nauda, kuras apmērs ir no 50 līdz 10 000 eiro un kuras konkrētu apmēru noteiks VVD izpildrīkojumā par piespiedu naudu. Piespiedu naudu var uzlikt atkārtoti, katru reizi palielinot piespiedu naudas apmēru, līdz adresāts pārtrauc attiecīgo darbību, informēja dienestā.

VVD atgādina, ka, pirms izveidot autoservisu, īpašniekam ir jāpārliecinās, ka konkrētajā teritorijā saskaņā ar pašvaldības teritorijas plānošanas dokumentiem šāda darbība ir atļauta, kā arī VVD jāsaņem nepieciešamā vides atļauja šādas piesārņojošas darbības veikšanai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti