Konstatē upes piesārņojumu no Talsu notekūdeņu attīrīšanas iekārtām

Reaģējot uz iedzīvotāju ziņojumiem par iespējamu Dzelzupes piesārņojumu, Valsts vides dienests (VVD) nedēļas nogalē konstatēja notekūdeņu dūņu noplūdi no Talsu pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām (NAI).

Konstatēts, ka SIA "Talsu ūdens" iekārtās atrodas dūņas, kas pa tekni nonāk upē.

VVD veicis notekūdeņu paraugu noņemšanu, pēc testēšanas rezultātu saņemšanas tiks vērtēta vidē novadīto notekūdeņu kvalitāte un tā radītais piesārņojums. Par konstatēto faktu uzsākts administratīvais pārkāpuma process.

Notekūdeņu dūņu noplūde no Talsu pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām
Notekūdeņu dūņu noplūde no Talsu pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām

Uzņēmumā "Talsu ūdens" skaidroja, ka 23. marta pēcpusdienā saņemts tālruņa zvans no VVD pārstāvja par to, ka saņemts signāls no iedzīvotājiem, ka Dzelzupes grāvī no attīrīšanas iekārtām ieplūst notekūdeņu dūņas. Uzreiz notekūdeņu dūņu klātbūtni darbinieki neesot konstatējuši, bet 24. martā VVD pārstāve konstatējusi "nedaudz duļķainu ūdens sastāvu izplūdē".

"Pārbaudot Talsu NAI tehnoloģisko procesu 25. martā konstatēts, ka no 2. kanāla periodiski izplūst dūņas, kas nonāk Dzelzupes grāvī. Iespējams, problēmas cēlonis ir divu dūņu recirkulācijas sūkņu nolietojums, kas jaudas samazināšanās dēļ nespēj pietiekami nodrošināt pilnvērtīgu attīrīšanas procesu," norādīja uzņēmumā.

Poblemātiskais kanāls noslēgts, notekūdeņu attīrīšanas procesu organizējot caur vienu kanālu. Nomainīti dūņu recirkulācijas sūkņi dūņu recirkulācijas kamerā, pēc kā dūņas Dzelzupes grāvī vairs nevar nonākt, norādīja uzņēmumā.

Ja radušās aizdomas par vides piesārņojumu, VVD aicina ziņot, zvanot uz VVD Operatīvā koordinācijas centra tālruni 26338800 vai izmantojot mobilo aplikāciju "Vides SOS".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti