Pandēmijas laikā īpaši stingras drošības prasības ir studentu kopmītnēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pandēmijas laikā ļoti stingras drošības prasības jāievēro studentiem dienesta viesnīcās. Piemēram, uzturēties kopmītnēs drīkst tikai īrnieki un personāls. Lielākā daļa studentu šobrīd izvēlas pamest kopmītnes un dzīvot mājās. Latvijas Universitātes kopmītnēs Buļļu ielā šobrīd dzīvo aptuveni ceturtā daļa no tiem studentiem, kas dienesta viesnīcā ievācās septembrī. Drošības prasības galvenokārt tiek ievērotas.

Pandēmijas laikā ļoti stingras drošības prasības jāievēro studentiem dienesta viesnīcās
00:00 / 03:21
Lejuplādēt

"Šeit ir dušas. Astoņas kabīnes, var mazgāties. Mēs vispār studentiem viesnīcā stāstām, ka nedrīkst pulcēties vairāk par trim cilvēkiem līdz piecpadsmit minūtēm. Protams, ka visos gadījumos mēs blakus nevaram izstāvēt," pastāstīja universitātes Infrastruktūras departamenta pārstāve Daiga Štelmahere.

Lielākoties studenti drošības pasākumus ievēro. Tomēr dažkārt viesnīcas personālam nākas skaidrot, kāpēc ir svarīgi lietot sejas masku vai kāpēc pie studenta neviens nedrīkst ciemoties.

"Mums ir bijis gadījums, kad dežurants redz monitorā, ka viesnīcā ienāk, piemēram, Inga. Bet patiesībā ienācis ir Rūdolfs. Mēs arī esam pietiekami redzīgi un šādas situācijas atšifrējam," pastāstīja Štelmahere.

Kopmītņu personāls ir gatavs arī gadījumiem, ja kāds students inficējas ar Covid-19. Viens tāds gadījums jau ir bijis – students izolējās savā istabiņā. Bet pārtikas produktus viņam piegādāja tuvinieki vai darbinieces. Šobrīd studenti pārsvarā dzīvo pa vienam – to ir viegli organizēt, jo kopmītņu noslodze samazinājusies par trīs ceturtdaļām, norādīja viesnīcas vadītāja Inese Bule.

"Cilvēki šeit dzīvo no Latvijas perifērijas – lauku rajoniem. Tāpēc viņiem šeit ir padārgi dzīvot. Mājās tomēr lētāka gan uzturēšanās, gan ēdiens. Tāpēc, ja viņiem tāda iespēja ir mācīties no mājām, viņi izvēlas būt tuvāk savai ģimenei," stāstīja Bule.

Šobrīd dienesta viesnīcā uzturas aptuveni 50 studentu. Septembrī bija vairāk nekā 200. Visbiežāk kopmītnēs palikušajiem paralēli studijām ir arī darbs.

"Tā kā esmu strādājoša persona, man ir izdevīgi uzturēties šajās telpās. Mēs arī esam šobrīd mazāk. Visi epidemioloģijas pasākumi tiek ievēroti. Kā redzat, mēs staigājam maskās," pastāstīja kāds students. Vēl kādam citam vieglāk mācīties kopmītnēs, jo mājās ģimene novērstu uzmanību.

Tiem, kuri izvēlas studēt no mājām, ir iespēja savu vietu kopmītnēs saglabāt. Kopumā studenti atzīst, ka Latvijas Universitātes kopmītnēs jūtas droši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti