Pabalstu par ceturto un nākamajiem bērniem plāno palielināt līdz 50 eiro

Lai radītu ekonomiski labvēlīgākus apstākļus daudzbērnu ģimenēm, kas ir otrs augstam nabadzības riskam pakļauto ģimeņu veids, no 1.janvāra plānots palielināt ģimenes valsts pabalstu par ceturto un nākamajiem bērniem no pašreizējiem 34,14 eiro līdz 50 eiro mēnesī, informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Marika Kupče.

Plānots saglabāt pašreizējo koeficientu principu un par ceturto un nākamajiem bērniem pabalstu noteikt 4,4 reizes lielāku nekā par pirmo bērnu, par kuru tiek maksāti 11,38 eiro mēnesī.

Tāpat viens no ministrijas svarīgākajiem mērķiem ir pilnveidot bez vecāku gādības palikušo bērnu aprūpi ģimeniskā vidē. Lai to īstenotu, paredzēts uzlabot adoptētājiem sniegtā atbalsta sistēmu un ārpusģimenes aprūpes sistēmu. Veicinot ģimeniskā vidē (aizbildņi, audžuģimenes) balstītu ārpusģimenes aprūpes pakalpojumu attīstību, bērniem jādzīvo labvēlīgā ģimeniskā vai ģimenei pietuvinātā vidē, norāda LM.

Šobrīd viskritiskākā situācija un augstākais nabadzības riskam pakļauto personu īpatsvars ir nepilnajās ģimenēs. Tāpēc īpaši būtiska ir apgādnieka zaudējuma pensijas apmēra palielināšana, tuvinot to minimālo uzturlīdzekļu apmēram, kādu valsts garantē gadījumos, kad kāds no bērna vecākiem nepilda savus pienākumus un bērnam nepieciešamo uzturēšanu nenodrošina. Tāpēc, lai mazinātu nepilno ģimeņu nabadzību un visiem bērniem piedāvātu līdzvērtīgu sociālo nodrošinājumu, no 2017.gada 1.janvāra plānots noteikt koeficientus valsts sociālā nodrošinājuma pabalstam, lai palielinātu minimālo apgādnieka zaudējuma pensijas apmēru, stāstīja Kupče.

Tāpat plānots no 2017.gada 1.janvāra palielināt sociālās apdrošināšanas iemaksas par personām, kuras kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam, tas ir, iemaksas pensiju, invaliditātes un bezdarba apdrošināšanai no 171 eiro (šobrīd no 142,29 eiro).

Vienlaikus 2017.gadā un turpmāk ik gadu plānots, ka Sociālās integrācijas valsts aģentūra papildu 913 cilvēkiem nodrošinās sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Izmantojot pakalpojumus, darbspējīgie cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem, tostarp ar invaliditāti, varēs pilnvērtīgāk iekļauties sabiedrībā un darba tirgū.

Kā norāda labklājības ministrs Jānis Reirs ("Vienotība"), nākamā gada budžeta kontekstā LM prioritāte ir nevienlīdzības mazināšana, īpaši ģimenēm ar bērniem. Sabiedrības pienākums ir rūpes un atbildība par ikvienu bērnu. Tāpēc papildu atbalsts plānots daudzbērnu un nepilnām ģimenēm, jo nav šaubu, ka bērna interesēs ir dzīvot ģimeniskā vai ģimenei pietuvinātā vidē. Tāpat nav pieļaujams, ka bērnam apgādnieka zaudēšanas gadījumā situācija un dzīves apstākļi ievērojami pasliktinās.

Jau ziņots, ka LM plāno palielināt ģimenes valsts pabalsta apmēru, par pirmo bērnu maksājot 15 eiro, par trešo bērnu - 75 eiro, bet par ceturto un nākamajiem bērniem - jau 105 eiro, aģentūrai LETA pastāstīja LM pārstāve Zane Brīvmane. Viņa stāstīja, ka šādas izmaiņas paredz "Ģimenes valsts politikas pamatnostādņu" rīcības plāns 2015.-2017.gadam.

Lai ieviestu šādu pabalsta apmēru, līdz 2016.gada 1.pusgadam plānots izvērtējums atbilstoši koncepcijai "Par minimālā ienākuma līmeņa noteikšanu". LM šādu pabalstu apmēru plāno ieviest, ņemot vērā valsts budžeta iespējas, tomēr ne vēlāk kā līdz 2019.gada 2.pusgadam.

29 komentāri
Kad maksas naudas bernu pabalstu
Man pieci berni un pirmajam nevajag est
Dace
Un kur tad ir tie solitie pabalsti,kad paaugstinas?!Es vel nevienu menesi neesu sanemusi vairak ka lidz sim!
8 bērnu mamma
Ne visas daudzbērnu ģimenēs ir vecāki alkaholiķi.Es audzinu viena un nesūdzos kad man iet slikti un alkaholu ar nelietoju.Tapēc nevajag teikt kad daudzbērnu gimenes nelabvēlīgas,slikti situētas ģimenes.Mani bērni mācās labi un pa dzivi nesudzamies.Zinu vairākas daudzbēnu gimenes kuras ir labi situētas.
Mamma.
Kauns.kauns.kauns.lai but alga deputatam-50.34.vai 11.eiro!!!!!!!!!!!!!!
sanita.
kapeic bernem 11;38 euro.alimentu 114 euro.ka mes divosim.ko vini dar .ka man jadivo.
Jelena.mamma 4bernni.
Ka nav kauns!!!!!ta ir ASARAS...vai tiesam deputatam nav bernus??!!!var izdzivot berns oz tadiem naudam????smiekligi un gribas raudat...
iveta
lasu sos satrauktos vecakus un piekritu ka vispar ar ko atšķiras 1vai4 berns vajaga but kautkadai tomer vienlidzibai.valst sudzas ka ir švaka dzimstiba bet lai viendreizs paskatas veikala cik tam bernam maksa vis lai spetu bernus pilvertigi uzturet nevis skaitit katru centu lai vis sanaktu,sev pieliek algas a kur paliek musu berni ir musu nakotne,beglu berni snem vaira ka četras reizes par vienu bernu neka piemeram es par 4berniem 102euro.beidzat viendreiz solit bet darit sakat.lai musu berniem ir labaka dzive
.?
Milie vecaki. Palasiet visu saraksti ko jus te rakstat. Tas ka jums ir 1.2.3.4............. bernini ir apsveicami. Bet kapec jus pauzat neapmierinatibu un zelojaties par to cik vini ir un ka vinus uzturet par 11. 22. 35 €? Atcerieties ka taja pasa laika ir loti daudz gimenes kas visadi censas tikt pie bernina bet diemzel neka nesanak. Luk viniem vajadzetu paust savu neapmierinatibu. Jo visdargakais kas jums ir ir jusu berns un vina smaidu tu nenopirksi ne par 11. 22. 33.u.t.t.€.
Oxana
Kā nav kauna kāpēc vajag bērnus dalīt pēc 1,2,3,4ajam,. Un tas, ka tagad piešķir lielāku pabalstu sākot tikai no ceturtā tas vispār ir absurds.
Ilzuks
Vini ar raksta palielina pabalstu daudzbernu gimenem.Vai tad mums Latvija daudzbernu gimene nau sakot ar 3.berniem.un pareizs te raksta ar ko sliktaki tie pirmie bernini viniem vai tad mazak vajag ka 4.bernam
Kika
Un ko tie 16eur vairak ceturtajam bernam izsaka no 34eur.ar to jau dirsu neaizlapis un nabadziibu nemazinas.sanak ka 1,2,3nav berni tiem nevaig bet ceturtajam redz vaig.itka vini visi nebutu vienadi.
....
Vai tiesam berni ir kads pelnas avots?vai berni tik jalaiz pasaule lai sanemtu naudu? Kada starpiba viens vai sesi?
......
Man ir pieci berni.neesmu ne alkas ne trucigo statusu sanemu. Visi berni macas un par bernudarzu ari maksaju ka visi. Tas nenozime ja ir pieci un vairak berni tad visi ir trucigi un mazdrosinati un neizglitoti. Mes stradajam ka visi un berniem nekas netukst. Ja dod vairak naudu tad ok ,bet ja nee ari nesudzesos .ne visiem berni ir lai varetu dzivot uz pabalstiem.
Jeļena
Ar ko sliktāks pirmais vai otrais bērniņš? Viņi nav jābaro,jāapģērbj? Uzskatu ka visiem bērniem pabalstam jābūt vienādam. Jo ir vienalga tas ir pirmais vai trešais.
@@@@@
vnk trukst vardu, par so visu vnk debilisms seit notiek pie mums lv tiesam jau ir zb grib lai tik butu dzimsstiba latvija bet par berniem musejiem tik tiesam nirgajas.. svestautas vienam bernam maksa 75eiro. nez no ko atskiras musu berni.. prektigi kas seit notiek lv un lasit vel jo vairak riebjas...
Ko gaidi?
Čemodan - vokza - Rossija.
?!
Kāds te kautko minēja par bezmaksas prezervatīviem priekš"trusīšiem" alkašiem? Vai gadījumā tiem bezmaksas sterilizāciju nevajag?! Gan večiem,gan vecenēm! Tad arī ārpusģimenes aprūpi un audžuģimenes tik daudz nevajadzēs! I normālām ģimenēm varētu ievērojami atvieglot dzīvi!:)
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti