Pusdiena

Pusdiena 15.02.2016

Pusdiena

Briselē sākusies Eiropas Savienības ārlietu ministru sanāksme

Ozolnieku vidusskolā rīko silto džemperu dienu – samazina apkuri un māca taupīt resursus

Ozolnieku vidusskolā rīko silto džemperu dienu – samazina apkuri un māca taupīt resursus

Ozolnieku vidusskolā pirmdien, 15.februārī, notiek silto džemperu diena. Lai skolēniem mācītu par dabas resursu taupību un vides aizsardzību, skolā ir samazināta apkure. Tādēļ vecākiem bērni bija jāsaģērbj īpaši silti. Skolas pārstāvji sola, ka temperatūra klasēs nav zemāka par normatīvajos aktos noteiktajiem 18 grādiem. Tikmēr Izglītības kvalitātes valsts dienestu māc bažas, vai šādas akcijas jārīko gripas laikā.

“Mērķis - lai skolēni aizdomātos par CO2 izmešu daudzumu, lai aizdomātos par resursu taupīšanu. Mūsu skolā ir ļoti siltas klases, un mēs varam katrā klasē regulēt šo siltuma padevi," stāsta Ozolnieku vidusskolas krievu valodas skolotāja Inta Vaškevica, pateicoties kuras uzņēmībai notiek silto džemperu dienu. Viņa skolā vada arī vides pulciņu.

Ministru kabineta noteikumi gan nosaka, ka mācību telpās temperatūra nedrīkst būt zemāka par +18 grādiem. Skolotāja uzsver, ka šī robeža tiekot ievērota: “Mums nav zemāka temperatūra. Bērni saka - varētu vēl vēsāk.”

Skolotāja Vaškevica uzsver, ka vecāki par akciju bija laicīgi informēti gan skolas mājaslapā, gan bērnu dienasgrāmatās. Tādēļ bērni tiešām skolā ir saģērbti siltāk nekā parasti.

Skolām pašām ir tiesības rīkot dažādas akcijas, un par to Izglītības kvalitātes valsts dienestam nav obligāti jāziņo, tomēr par pasākumiem jāinformē pašvaldības, skaidro dienesta vadītāja Inita Juhņēviča. Viņa uzsver, ka svarīgākais ir ievērot 18 grādu robežu, taču skolotājam ir arī jāseko līdzi, vai bērniem tik un tā nekļūst auksti.

"Es pieļauju, ka, ja arī šajos 18 grādos, kas mūsuprāt, ir diezgan vēsa temperatūra, bērniem kļūst auksti, tad dienas gaitā skolotājam tam ir jāseko līdzi, un temperatūra telpā ir jāpaaugstina. Un vēl viena būtiska lieta, ko es gribētu akcentēt, ka organizējot šādas akcijas, ir jāskatās piemērotākais laiks. Šobrīd, mēs zinām, ir gripas laiks, ir ziemas vidus. Skolai noteikti ir jāizvērtē, vai šis ir piemērotākais laiks, lai organizētu šādus pasākumus," norāda Juhņēviča.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja stāsta, ka labā prakse būtu skolām pirms šādu akciju rīkošanas sazināties ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu, lai dienests varētu sniegt padomus un pastāstīt, kā vislabāk rīkot šādas akcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti